Generácia Z často prevracia očami, keď im mileniáli a staršie generácie rozprávajú zážitky z mladosti, ktoré sa väčšinou nezaobišli bez alkoholu. Mladí ľudia dnes oveľa viac dbajú na mentálne a fyzické zdravie, a tak si namiesto večierkov radšej doma čítajú a chodia spať už o desiatej.
Zdravé ideály krásy
Coffeyová začala na stravu a cvičenie dbať až po tridsiatke. Väčšinu mladosti sa aj ona snažila dosiahnuť nereálny ideál krásy, ktorý jej diktovala spoločnosť a časopisy. Viac než na zdravie vtedy ženy dbali na čo najužší obvod pása. Dnešné mladé ženy normalizovali viaceré typy postáv a vymenili hladovanie za budovanie svalov a prijímanie dostatočného množstva kalórií.
Sloboda na sociálnych sieťach
Coffeyová je presvedčená, že keby sa narodila o 15 rokov neskôr, bola by známou influencerkou. Väčšina mileniálov je podľa nej príliš stará na to, aby stíhala držať krok s novými trendmi na sociálnych sieťach. Generácia Z sa ani nemusí snažiť a vždy vie, čo práve „letí“. Okrem toho má aj menej zábran a príde jej úplne prirodzené zdieľať na internete všetky pocity nehľadiac na to, kto ich uvidí.
Genderová fluidita
Zatiaľ čo mileniáli sa s nadšením chopili boja za práva LGBTQ+, ešte stále im občas robí problém chápať pojmy ako nebinárnosť či genderová fluidita. Generácia Z k rodovej identite pristupuje oveľa flexibilnejšie a Coffeyová si myslí, že by si od nej staršie ročníky mohli brať príklad.
Nezáujem o Harry Pottera
Na filmoch a knihách o Harry Potterovi vyrastala väčšina mileniálov. Mnohí z nich na ne nedajú dopustiť a s radosťou si robia kvízy, do akej fakulty by na Rokforte patrili či aké zviera by znázorňoval ich patronus. Odkedy sa ale autorka série J. K. Rowlingová začala vyjadrovať proti transrodovým osobám, mnohí mileniáli sa o láske k jej dielam boja hovoriť verejne. Boja sa, že by ich okolie odsúdilo, že s jej názormi súhlasia. Situácia sa stala príliš toxickou, a tak Coffeyová závidí generácii Z, že ju ošiaľ okolo Harry Pottera úplne minul.