Keď sa 26-ročný Sam rozhodol stráviť toto leto mesiac v Španielsku, vôbec nemal v pláne o tom informovať nadriadeného. Ten sa o jeho vycestovaní z krajiny dozvedel, až keď ho po týždni a pol počas Zoom mítingu nechtiac „nabonzoval“ kolega. Zamestnávateľovi teda neostávalo nič iné, ako Samovi odkázať, že mu to nevadí, pokiaľ si splní všetky povinnosti. A to aj mladý Brit urobil. „Mal som oveľa menej práce než obvykle,“ dodal pre Telegraph s tým, že jeho nadriadený nemal žiadne ďalšie sťažnosti.

Sam k výkonu práce vôbec nepotrebuje chodiť do kancelárie. Všetci zamestnanci firmy totiž pracujú z domu a stretávajú sa maximálne raz alebo dvakrát za mesiac. Od nástupu pandémie už Brit poza šéfov chrbát absolvoval tri pracovné cesty do zahraničia. „Myslel som si, že ak požiadam o povolenie, môj manažér by mohol povedať nie. Ak oň nepožiadam a nebude spokojný, veľa toho urobiť nemôže,“ vysvetlil Sam, ktorý nevidí dôvod, aby sa vracal skôr, ak si plní všetky pracovné povinnosti.

Podľa nového prieskumu od MoneySupermarket plánuje v blízkej budúcnosti pracovať na diaľku z inej krajiny až šesť miliónov Britov. Politika „práce odkiaľkoľvek“ podľa výsledkov zvyšuje pravdepodobnosť, že zamestnanci ostanú v spoločnosti dlhšie. Približne tretina pracovníkov v súčasnosti pracuje vo firmách, ktoré toto nastavenie umožňujú.

To, že niektorí zamestnanci pracujú z dovolenkovej destinácie, môže medzi kolegami navyše vyvolať konflikty. Táto možnosť môže byť atraktívna najmä pre mladých a nezadaných členov tímu. Kolegovia, ktorým vycestovať bráni rodina alebo zdravotný stav, im ale môžu po chvíli začať závidieť. Okrem toho môže z nejakého nešťastného dôvodu dôjsť k náhlej deportácii vycestovaného zamestnanca, čo firme v budúcnosti sťaží vybavovanie imigračných povolení pre ostatných pracovníkov.

Ďalšie dôležité správy

Cvičenie pomáha pretiahnuť svaly rúk a ramien
Neprehliadnite

Zamestnanci objavili čaro tajného dovolenkovania. Tvária sa, že pracujú, no oddychujú