Generatívna umelá inteligencia si našla svoje miesto v mnohých firmách naprieč rôznymi sektormi. Predstavitelia firiem sa pre TREND vyjadrili k otázkam ohľadne toho, pri akých činnostiach im generatívna AI v biznise pomáha a či pre svojich zamestnancov v tejto súvislosti realizujú školenia alebo inú formu vzdelávania.

Juraj Jánošík, director of automated systems and AI, Eset

Medzi najviac využívané nástroje bezpochyby patrí ChatGPT, ale aj Dall-E a Midjourney. Využitie je široké, od prípravy rôznych materiálov, vizuálov a prezentácií, až po interakciu s našimi dokumentmi, napríklad s internou dokumentáciou. Na niektorých technologických oddeleniach sa využívajú aj rôzne Copiloty na asistenciu pri vývoji softvéru. Treba si však pri týchto technológiách byť vedomý nielen ich benefitov, ale myslieť aj na nevýhody. Nie každý nastroj je rovnako dobrý pre každú činnosť. To je aj dôvod, prečo napríklad Copilot nevyužívame plošne.

Zvlášť pri generatívnej AI je veľa rizík. My ako bezpečnostná firma preto na ne cez našich expertov upozorňujeme. Naši zamestnanci sú poučení, ako tieto nástroje využívať bezpečne, ako im vedia pomôcť a kde si treba byť vedomí ich limitov. Napríklad akékoľvek vkladanie klientskych alebo citlivých dát do verejných verzií týchto nástrojov je striktne zakázané. Preto aj na zamedzenie zneužitia alebo úniku dát využívame privátne verzie týchto nástrojov, nad ktorými máme plnú kontrolu

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa