Najčastejším dôvodom, prečo sa rozhodli ľudia zmeniť zamestnanie, boli peniaze. Vyjadrilo sa tak viac ako 70 percent respondentov naprieč všetkými generáciami. Vyplýva to z prieskumu personálnej agentúry Grafton.

„Pre generáciu Z, teda mladých vo veku 16 až 26 rokov, je zo všetkých vekových skupín najdôležitejšia možnosť kariérneho postupu a spätná väzba. Opúšťajú zamestnanie vtedy, keď majú pocit, že sa kariérne neposúvajú alebo si ich v zamestnaní nikto nevšíma, to znamená, že nie je dôležité, ako a akú prácu odvedú. Pre generáciu Y, teda ľudí medzi 27 až 42 rokmi, je spomedzi všetkých generácií najdôležitejšia stabilita,“ uviedol riaditeľ personálnej agentúry Grafton Slovakia a Gi Group Martin Malo.

Ľudia z generácie Y tak odchádzajú najčastejšie, ak má ich zamestnávateľ neistú budúcnosť. Pri generáciách X (43 až 58 rokov) a boomers (59 a viac rokov) je druhým najčastejším dôvodom na ukončenie zamestnaneckého vzťahu nevyhovujúce jednanie zo strany nadriadeného.

Ako najzávažnejší dôvod na prijatie novej pracovnej ponuky uviedli v prieskume pracovníci zo všetkých generácií vyššiu mzdu za porovnateľný alebo rovnaký rozsah práce ako v súčasnom zamestnaní. Týka sa to 80 percent všetkých respondentov. Zásadná je naprieč generáciami aj pravdivá informácia o výške mzdy na pracovnom pohovore.

Ďalšie dôležité správy

Po odchodu značky McDonald´s z ruského trhu vznikla náhrada v podobe prvého ruského reťazca s rýchlym občerstvením. Prvé reštaurácie otvorili v Moskve a jej okolí. Podoba „s mekáčom“, po ktorom reštaurácie s názvom Vkusno & tochka podedili takmer všetko, je zjavná.
Neprehliadnite

Po viac ako dvoch rokoch rastú platy rýchlejšie ako ceny