Z nedávnej štúdie agentúry Experian vyplynulo, že iba 28 percent milénialov (ročníky 1981 až 1997) a ľudí z generácie Z (ročníky 1996 až 2010) sa nespolieha na finančnú pomoc od rodičov. Viac ako polovica respondentov uviedla, že sú „čiastočne alebo veľmi" závislí od peňazí rodinných známych. Dve tretiny z nich sa hanbia, keď musia rodičov požiadať o finančnú pomoc, píše agentúra Bloomberg.

Pre prudký nárast nákladov na bývanie, študentské pôžičky a nestabilnú ekonomiku majú mladí Američania problémy vytvoriť si stabilné zázemie. Finančné míľniky, akými sú odsťahovanie sa od rodičov a kúpa vlastného bývania, sa mnohým zdajú byť nedosiahnuteľné v čase, keď inflácia zvyšuje ceny bežných tovarov.

Rozvoj zdravých finančných návykov je pre niektorých ľudí výzvou, odhalil Experian. Približne 57 percent mladých uviedlo, že majú problém odolať impulzívnemu nakupovaniu. Viac ako 60 percent z nich uviedlo, že budú radšej nalievať peniaze do zážitkov teraz, kým sú ešte mladí, než by mali začať šetriť na dôchodok.

Podľa niektorých z respondentov neboli ich rodičia z hľadiska narábania s peniazmi dobrými vzormi. Viac ako 40 percent uviedlo, že ich rodičia majú alebo mali zlé finančné návyky. Až 16 percent dokonca uviedlo, že ich rodičia sa o peniazoch nechceli rozprávať vôbec.

Ďalšie dôležité správy

.
Neprehliadnite

Vzťah generácie Z a mileniálov k práci sa mení, dôležitými sa stávajú nové priority