Dôchodca Lim Hjung-kchju nastúpil do kórejského Samsungu v roku 1976 a vypracoval sa až na pozíciu hlavného technického riaditeľa. V tom čase bolo normálne a v súlade so zákonmi, že ľudia pracovali aj cez víkend.
Dnes je situácia iná. Juhokórejské zákony o práci obmedzujú pracovný čas na 52 hodín týždenne – 40 štandardných hodín a maximálne 12 hodín nadčasov. Víkendy sú dňom oddychu. Mladší zamestnanci si navyše dávajú väčší pozor, aby bol ich pracovný a súkromný život v rovnováhe.
V posledných mesiacoch začali niektoré vplyvné juhokórejské spoločnosti žiadať manažérov, aby pracovali šesť dní v týždni. Odborníci sa obávajú, že zamestnanci na nižších pozíciách a vedúci pracovníci menších spoločností budú cítiť tlak tento trend nasledovať.
Spoločnosti, ktoré požadujú dlhšie pracovné hodiny, uviedli, že ide o dočasné núdzové opatrenie. Reagujú ním na pokles ziskov, keďže miestni spotrebitelia začali míňať menej peňazí. Dokonca aj juhokórejská ekonomika v predchádzajúcom štvrťroku nečakane spomalila. Pracovné skupiny tvrdia, že nové opatrenia sú len naoko. „Existuje tu zastarané presvedčenie, že čím dlhšie človek pracuje, tým lepšie budú výsledky,“ povedal Lee Sang-joon z Federácie kórejských odborových zväzov, jednej z najväčších pracovných skupín v krajine.