Elon Musk koncom októbra odkúpil mikroblogovaciu sieť Twitter za 44 miliárd dolárov. Svojich zamestnancov teraz varoval, že ak zisky spoločnosti nestúpnu, tak jej hrozí bankrot, píše Bloomberg.
Dá sa povedať, že Muskove prvé dva týždne v novej úlohe boli celkom turbulentné. Hneď po prevzatí firmy prepustil polovicu jej zamestnancov, rozlúčil sa aj s väčšinou vrcholových manažérov a zvyšným zamestnancom zatrhol prácu z domu.
Sociálna sieť sa vďaka Muskovmu kroku vymanila spod drobnohľadu akciových trhov, no miliardár ju zaťažil dlhom vo výške 13 miliárd dolárov, ktoré si požičal na jej kúpu.
Dôvera v spoločnosť utrpela ešte predtým, než Musk varoval pred bankrotom. Dospelo to až do takého štádia, že niektoré fondy chceli pôžičky kúpiť so zľavou 60 centov na dolár, no bankám sa táto ponuka nezdala dostatočne lákavá. Podľa Bloombergu treba poznamenať, že takáto zľavnená cena je zvyčajne vyhradená pre spoločnosti vo finančných ťažkostiach.
Hrozba bankrotu nie je jedinou zlou správou, ktorú Musk svojim zamestnancom oznámil. Po novom sa totiž majú pripraviť na 80-hodinové pracovné týždne či menej benefitov. Takisto môžu zabudnúť aj na prácu z domu.
„Ak nechcete prísť, prijímam vašu výpoveď,“ povedal vraj nový šéf Twitteru.
Podľa zdroja, ktorý je oboznámený s Muskovým štýlom riadenia, nejde o prvý prípad toho, keď miliardár využil argument finančného úpadku na to, aby motivoval svojich zamestnancov. Jeho taktikou je vyvolať u ľudí pocit, že ak nebudú „tvrdo makať“, tak sa Twitter dostane do veľmi ťažkej situácie.