Jack Forsdike z Manchesteru pracoval v období rokov 2022 až 2024 pre jedného z najväčších vývojárov hier v Číne. Bežný pracovný týždeň tu trvá šesť dní a ľudia pracujú od deviatej rána do deviatej večer. Aj preto dostal tento systém názov „996“.
Forsdike sa na nový režim spočiatku tešil. Viac odpracovaných hodín podľa neho znamenalo, že jeho práca je pre firmu dôležitá a hodnotná. „Čoskoro som si uvedomil, aký som bol naivný,“ priznal Brit. V niektoré dni chodil z práce domov až o polnoci. Väčšinu bdelého času trávil v kancelárii alebo dochádzaním. Mimo prácu nemal Forsdike žiadny život a nestíhal sa venovať ani manželke či obľúbenému tenisu. „Odrazilo sa to na mojom zdraví. Strácal som svalovú hmotu a priberal na váhe. Takýto štýl fungovania nebol udržateľný,“ dodal.
Forsdike si po čase uvedomil, že v kancelárii nikdy neboli členovia vyššieho manažmentu, ktorí rozhodovali o jeho pracovnom čase. Najviac však jeho psychika utrpela, keď si uvedomil, že režim „996“ nebude iba krátkodobou záležitosťou, no očakávaným štandardom. „Mnoho ľudí doma v Spojenom kráľovstve takisto odpracuje neskutočne veľa hodín. Zvyčajne ale existuje akési svetlo na konci tunela v podobe povýšenia. Pri 996 je toto nastavenie minimom,“ posťažoval sa Brit. Veľa jeho bývalých kolegov pritom o odchode z firmy ani nerozmýšľalo, pretože sa báli, že nový zamestnávateľ bude mať ešte náročnejšie požiadavky.
V máji si Forsdike konečne doprial vytúžené voľno. Keď sa vrátil do práce, zistil, že väčšina členov jeho tímu vrátane neho dostala výpoveď. Hra, na ktorej pracoval, už síce bola prakticky hotová, no firma sa ju rozhodla vrátiť do predchádzajúcej fázy vývoja. „Bol som sklamaný, pretože som tomu venoval šialene veľa hodín. Zároveň sa mi však aj uľavilo,“ priznal Brit. Senior manažéri podľa neho musia pochopiť, že systém 996 je zastaraný, nezvyšuje produktivitu tímov a ničí morálku. Unavení zamestnanci totiž robia oveľa viac chýb.