Elon Musk sa posmieva Rivianu. Už čoskoro sa má ukázať, či právom

Spoločnosť Rivian Automotive vznikla ešte v roku 2009 a za roky svojej existencie kúpila jednu továreň, jednu chce vybudovať a neodovzdala ani jediné elektrické vozidlo zákazníkovi. Napriek tomu má však finančne dobre našliapnuté a chystá verejné obchodovanie svojich akcií.

V ňom chce zakladateľ RJ Scaringe nazbierať hodnotu 80 miliárd dolárov. Už teraz má okrem iných vo firme investície od Jeffa Bezosa, zakladateľa Amazonu, a snaha konkurovať Elonovi Muskovi a Tesle je zjavná. Musk sa však Rivianu na Twitteri posmieva.

Utrúsil poznámky o tom, že pred postavením druhej továrne by mohla firme fungovať aspoň tá prvá a na každú miliardu, ktorú chce získať v IPO, by mohla predať aspoň jedno vozidlo. Dodávky objednaných áut Rivian plánuje už tento september, takže sa zrejme už čoskoro ukáže, čo dokáže.

Zásuvku na nabíjanie skrýva predný blatník elektromobilov
Neprehliadnite

Rivian ako zbraň proti Elonovi Muskovi a Tesle. Zbiera miliardy na výstrel

NFT majú potenciál státisícových zárobkov. Dokonca aj pre deti

NFT sú vysoko trendová záležitosť, ktorá nenechala chladnými ani celebrity a zatiaľ z nej ťažia hlavne umelci. Ide o technológiu založenú na blockchaine, rovnako ako kryptomeny. NFT, čiže non-fungible tokens, sa však odlišujú vo svojej unikátnosti.

Pri kryptomenách nezáleží na tom, ktorú mincu si kúpite. NFT sú tokeny reprezentujúce časť alebo celé dielo, ktoré je jedinečné a toto dielo alebo jeho konkrétnu časť nevlastní nikto iný. Týmto spôsobom sa nakupuje a obchoduje akýkoľvek obsah, či ide o vizuálne, zvukové alebo iné produkty.

Popularizáciu NFT vyvoláva najmä prípad 12-ročného programátora Benyamina Ahmeda, ktorý na svojich obrázkoch pixelových veľrýb zarobil vyše 400-tisíc dolárov v kryptomene ethereum.

NFT Weird Whales, veľryba č. 1523
Neprehliadnite

Na trende NFT už aj deti zarábajú státisíce. Ako a prečo investovať?

Čína zakázala deťom hrať videohry viac ako tri hodiny týždenne

O tom, že môžu byť videohry predmetom závislosti, asi niet pochýb. V Číne sa k tomuto problému postavili svojsky. Keďže si tam hry online dopraje údajne až 62,5 percenta mladých, vláda sa rozhodla, že im túto zábavu dovolí iba tri hodiny týždenne.

Osoby do 18 rokov môžu hrať hry iba od 20:00 do 21:00 v piatok, sobotu a nedeľu. Vynútenie dodržiavania tohto obmedzenia chcú úrady docieliť tlakom na softvérové spoločnosti, ktoré majú overovať skutočnú identitu hráčov a čo najviac obmedzovať vnútroherné princípy, ktoré by mohli vyvolávať závislosti na samotnom hraní alebo na míňaní peňazí.

Správa o zákaze nepriaznivo ovplyvnila akcie technologických spoločností po celom svete. Otázka znie, či sa mladí v Číne nepresunú na hranie offline a zneužívanie prístupových údajov svojich rodičov.

Nová móda: Videohry na rôznych herných platformách posledné roky frčia. Viete, čo hráva váš syn?
Neprehliadnite

Čína zakázala deťom hrať videohry viac ako tri hodiny týždenne

Podvody na investoroch do kryptomien sú na prudkom vzostupe

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa