Keď Jay Chaudhry predával prvý startup SecureIT za 70 miliónov dolárov, viac než vlastné bohatstvo ho zaujímalo, ako by dokázal zo zamestnancov urobiť milionárov. Pri zakladaní firmy sa spolu s manželkou spoľahol iba na ich polmiliónové životné úspory, vďaka čomu nepotreboval investorov. „Vlastniť sto percent spoločnosti vám na začiatku umožní plne kontrolovať svoje obchodné rozhodnutia,“ vysvetlil pre portál CNBC.
Pri predaji startupu firme VeriSign podnikateľ požadoval, aby zamestnanci jeho firmy dostali ako súčasť dohody akcie VeriSignu. Dva roky po jej uzavretí začala ich hodnota raketovo stúpať. Vyše 70 z 80 zamestnancov SecureIT sa tak na papieri stalo milionármi. Chaudhry doteraz nevie, či a kedy jeho bývalí zamestnanci darované akcie zinkasovali. „Skoro sa zbláznili, lebo nikdy nepomysleli na taký obnos peňazí. Mnohí z nich si zaň kúpili nový dom či auto. Jeden si dokonca zobral šesť mesiacov voľna, prenajal si karavan a cestoval po krajine,“ zaspomínal si podnikateľ.
Chaudhry mal už vtedy dostatok peňazí, aby bol v živote šťastný. Podľa svojich slov si na majetkoch nikdy nezakladal. Spolu s manželkou mali v tom čase vlastný útulný domček a vôbec im nechýbali drahé autá či iné luxusné veci. „Osobne k peniazom nemám veľký vzťah. Ako dieťa som ich nikdy nemal, takže nikdy som nemal nutkanie, že si musím niečo kúpiť,“ dodal Chaudhry, ktorý vyrastal v roľníckej dedine na indickom vidieku a dnes má jeho majetok hodnotu 11 miliárd dolárov.