Belgický koncern Bekaert má výrobné závody na Slovensku od roku 2001. Vtedy firma pre tlak pozemkových špekulantov opustila Bánovce nad Bebravou a rozhodla sa postaviť nový výrobný závod v juhoslovenskom Sládkovičove. A na druhý pokus – po tom, čo koncern na prvý raz odradili hrozby dlhov z pohnutej minulosti – získal aj druhú slovenskú fabriku, v Hlohovci. Ťahy s nákupom akcií niekdajšej Drôtovne Hlohovec a vydávaním dlhopisov v réžii J&T sa viackrát ocitli na stole policajných vyšetrovateľov. Partneri finančnej skupiny chodili na výsluchy ešte aj v čase, keď im už Drôtovňa dávno nepatrila a kupoval ju Bekaert. Obe jej hlavné prevádzky, Drôtovňu Drôty a Drôtovňu Kordy, kupovali Belgičania od iných finančných skupín– Penty Investments a Majetkového Holdingu (TREND 4/2003).
Teraz, po početných investíciách, je firma pod názvom Bekaert Hlohovec najväčší európsky výrobný závod skupiny. V jeho výrobnej kapacite zhruba dvestotisíc ton ročne figurujú okrem drôtov a kordov na výstuže pneumatík aj výrobky z drôtu vhodné ako výstuže v automobilovom priemysle, energetike či stavebníctve.
Vlani, v sto tridsiaty rok svojej existencie Bekaert rozhodol, že rozšíri fabriku v Sládkovičove. Nedávno dokončená investícia (TREND 20/2011) zdvojnásobila výrobné kapacity fabriky na 40-tisíc ton ročne. Bekaert vyrába v Sládkovičove kordy, ktoré dodáva výrobcom ako výstuže pneumatík, a veľmi tenké drôty na rezanie kremíka pre využitie v polovodičoch a fotovoltických zariadeniach. Expanzia umožnila priamo v závode špeciálne upravovať drôty a tým nahradiť doterajší dovoz. Skupina Bekaert investovala za desať rokov na Slovensku viac ako 240 miliónov eur. Spolu v oboch závodoch zamestnáva vyše 2 100 ľudí. V najbližších mesiacoch by mala prijať ďalšiu stovku. Globálne robí v Bekaerte vyše 28-tisíc ľudí. Firma zverejnila čísla za prvý štvrťrok 2011 – konsolidované tržby 918 miliónov eur za tri mesiace značia vyše 32-percentný medziročný rast. Ešte o niečo rýchlejšie, o vyše tretinu, rástla aj za celý minulý rok, keď zaznamenala tržby 3,26 miliardy eur. Najväčšiu časť produkcie dodáva skupina automobilovému priemyslu. Podľa výkonného šéfa skupiny Berta De Graevea je to zhruba 35 percent produkcie koncernu. Z toho tvoria zhruba tri štvrtiny náhradné dielce, teda dodávky pre výrobu súčiastok, ktoré sa v autách vymieňajú pri údržbe a opravách.