Ako vieme, o dôveryhodnosti Smeru hovoria už len jeho oddaní stúpenci, lebo pri nezávislom pohľade je dôveryhodnosť strany rovnako fantómová ako bolesti chrbtice jej predsedu.
K povahe vzťahov medzi Kočnerom a Smerom sa dá aj bez detailného prešetrovania povedať, že boli obojstranne výhodné. V roku 2008 M. Kočner spolu s Martinom Glváčom pomáhal Manovi staršiemu i mladšiemu, okresnému funkcionárovi Smeru, aby v centre Pezinka dokončili skládku odpadu. M. Kočner vtedy predstieral, že prebral za Manovcov všetky práva k skládke, takže úrady komunikovali s ním, pričom skutoční vlastníci konali bez ohľadu na úradné rozhodnutia.
Pozrite si všetky Danglárove ilustrácie ku komentárom M. Leška
O štyri roky neskôr pomohol Smeru tak, že pred voľbami rozpútal kauzu Sasanka. Kočner „vyťažoval“ Richarda Sulíka, vtedajšieho šéfa parlamentu a predsedu SaS, pri voľbe generálneho prokurátora a aj si ho pri tom nahral kamerou, ktorá bola umiestnená v termostate. SaS sa vtedy takmer nedostala do parlamentu a Smer mohol vládnuť sám.
Keď sa po voľbách 2016 objavil náznak, že by mohla vzniknúť vláda bez Smeru, Kočner prišiel s informáciami, ktoré diskvalifikovali Borisa Kollára, šéfa strany Sme rodina. V čase, keď sa pod veľký tlak dostal minister vnútra Robert Kaliňák, bol to práve Kočner
Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň
- Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
- Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
- Menej reklamy na TREND.sk
Máte už predplatné?