O tri dni neskôr slovenské ministerstvo vnútra narýchlo zorganizovalo pracovný obed s delegáciou vietnamského ministra vnútra vo vládnom hoteli Bôrik. Nemeckí vyšetrovatelia na základe záznamov signálu z GPS preukázali, že autá použité pri Thanhovom únose pred vládnym hotelom parkovali. Sú presvedčení aj o tom, že unesený funkcionár opustil schengenský priestor na palube slovenského vládneho lietadla. Aktívny podiel slovenskej strany na tejto operácii však doteraz nikto nepreukázal.
Návštevu vietnamskej delegácie dodnes sprevádza viacero nejasností. Ak totiž naozaj slovenská strana o únose nevedela, kratučké rokovanie s Vietnamcami minimálne poriadne „odflákla“. Nikomu sa totiž nezdalo zvláštne, že na Slovensko prileteli štyria Vietnamci, no odišli dvanásti. Nikto sa nepozastavil nad tým, že samotný pracovný obed netrval ani hodinu. A navyše, Vietnamci nikdy nezaplatili faktúru za požičanie lietadla, ktorú im Slovensko poslalo.
Technologický park
Nevídané utužovanie vzťahov medzi Slovenskom a Vietnamom sa začalo ešte v lete 2016, keď bol v juhovýchodnej Ázii na návšteve vtedajší premiér Robert Fico zo Smeru. Jedným z výsledkov jeho pracovnej cesty bol
Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň
- Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
- Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
- Menej reklamy na TREND.sk
Máte už predplatné?