Švajčiari budú na svoje najväčšie banky v posudzovaní kapitálu ešte prísnejší, ako kážu novoprijaté pravidlá z Bazileja. UBS a Credit Suisse, banky, ktoré sú priveľké na to, aby mohli padnúť, budú musieť držať kapitál vo výške desať percent aktív v podobe vlastného imania. Nové pravidlá z Bazileja s poradovým číslom tri, ktoré by mali podľa zámerov ich tvorcov prispieť k vyššej odolnosti bankového sektora v prípade budúcich kríz, žiadajú len sedem percent. No podľa švajčiarskej novinky by mali banky s rizikom pre celý systém držať ďalších deväť percent v rezervách, ktoré môžu tvoriť aj iné nástroje ako napríklad konvertibilné dlhopisy. Tie sú dlhovým nástrojom, ktorý sa v prípade potreby môže preklopiť do riadnych akcií.
Ako píše denník Financial Times, Credit Suisse je s novonastavenými podmienkami uzmierená a je pripravená plniť ich do požadovaného termínu, ktorým je rok 2019. Ráta s nimi aj UBS, hoci to predĺži krízou vyžiadaný čas, počas ktorého akcionárom nemôže vyplácať podiely zo zisku. Dividendy nebudú ani podľa bazilejských pravidiel vyplácať bankové domy, ktoré nemajú vytvorený dostatočný kapitálový nárazník.
Podľa New York Times by sa nové vyššie nároky na kapitál nemali týkať menších bánk. Švajčiarska národná banka už počas krízy musela pomáhať UBS, ktorá stratila 46 miliárd švajčiarskych frankov. Táto pomoc je zatiaľ pre centrálnu banku zisková, zarobila na nej 1,2 miliardy frankov.