Treba nájsť správny balans. To je odpoveď na otázku, ako vyvážiť opatrenia na záchranu ľudských životov a nezabiť pri tom žijúci organizmus, akým je ekonomika štátu. Ak sa politici bezhlavo vrhnú „iba“ zachraňovať životy, nehľadiac na situáciu firiem, podnikateľov a živnostníkov, môžu napáchať viac škody, ako si dokážu pripustiť.

Na snímke zľava predseda vlády SR Igor Matovič a minister financií SR Eduard Heger (obaja OĽaNO) počas tlačového brífingu po stretnutí s predsedom Správy štátnych hmotných rezerv (SŠHR) SR Kajetánom Kičurom v Bratislave 22. marca 2020. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Neprehliadnite

Ako dlho vydržia firmy s rezervami. Analýza ukázala dva možné scenáre

A to, paradoxne, na zdraví občanov. Vedecký výskum z minulosti totiž dokazuje, že ekonomická recesia či strata práce spôsobujú následky škodlivé zdraviu.

705004407
Neprehliadnite

Ako sú Slováci pripravení na krízu. Každá piata domácnosť vydrží maximálne mesiac

Samovraždy po kríze

Medzi ekonómami panuje v súčasnosti zhoda, že svet sa rúti do ekonomickej krízy. Z tej poslednej z rokov 2008 a 2009 existuje veľa dôkazov o tom, že sa podpísala aj pod nárast samovrážd. Štúdia British Medical Journal na základe dát Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) z 54 krajín sveta zistila, že v roku 2009 sa počet samovrážd oproti trendu medzi rokmi 2000 až 2007 zvýšil o niekoľko tisíc.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa