Na slovenských dražbách sa nedražia len staršie byty po neplatičoch, ale v posledných rokoch aj celé projekty. Zatiaľ je ich málo, záložné práva bankári pri projektovom financovaní nehnuteľností vo väčšej miere nevyužívajú. Jedným z príkladov je rozostavaný apartmánový hotel Golden Park v Kremnici, ktorý do dražby chcela poslať financujúca ČSOB. Medzi potenciálnymi investormi počas toho kolovali ponuky na kúpu rozostavanej budovy.

Splatnosť úveru vyhlásila aj Volksbank v projekte Europalace v Žiline, developerská firma SSiM-OC sa však dražbe s pomocou jedného z veriteľov vyhla. Krátko pred dražbou sa zachránil aj dlhoročný ležiak v bratislavskom Ružinove – skelet bývalého obchodného centra, namiesto ktorého chcú postaviť nákupné centrum Yosaria Plaza. Do firmy, v ktorej predtým figuroval Doprastav, vstúpil nedávno nový investor registrovaný na Cypre, ktorý si v máji uplatnil záložné právo. No napokon dražbu sám zrušil. Dražba však prebehla na pozemky pod veľkolepým bratislavským projektom vežiakov nazvaných Slovany, kde záložné právo využila financujúca Privatbanka zo skupiny Penta.

Developerská spoločnosť Orco je po vypuknutí krízy typickým adeptom na dražbu, hoci zatiaľ ju na Slovensku nezažila. Firma s luxemburskými koreňmi kótovaná na pražskej burze sa dostala do problémov, čo viedlo k úplnému zastaveniu aktivít na menej atraktívnych trhoch, medzi nimi aj na Slovensku. V Bratislave chcela kompletne prebudovať bývalý pivovar Stein na multifunkčný areál. Podobný osud čakal aj obchodný dom Dunaj. No na Stein si financujúca VÚB uplatnila záložné právo a dnes budovy s pozemkami ponúka na predaj domácim i zahraničným investorom. Druhý problémový projekt firmy v slovenskej metropole, City Gate, získal generálny dodávateľ – spoločnosť PSJ Hydrotranzit, ktorá si tým zároveň kapitalizovala vlastnú pohľadávku. Podobný osud môže podľa informácií TRENDU postretnúť aj jednu problémovú novostavbu v bratislavskej Petržalke.