Jozef Holjenčík svoje „Systems“ založil v roku 1998, ale od roku 2007, keď sa stal predsedom ÚRSO a neskôr aj šéfom jeho Regulačnej rady, vraj s firmou JHS nemá „nič spoločné“. A z jeho dvojitého predsedovania vraj JHS vôbec neprofitovala. Človek, ktorý zastával jeden z najdôležitejších úradov v štáte, nemá „nič spoločné“ s JHS veľmi zvláštnym spôsobom.
Najskôr tak, že ju často navštevoval. Všade tam, kde musel na seba nechať kontakt (ako napríklad v Slovenskej komore znalcov, v registri znalcov na ministerstve spravodlivosti alebo na webovej stránke Slovenskej technickej univerzity), uvádzal ako svoj oficiálny e-mailový kontakt adresu firmy, s ktorou nemá „nič spoločné“. A nielen to – aj mobilný kontakt na JHS a J. Holjenčíka je totožný.
Zdroj: Danglár
Na otázku, ako je možné, že má číslo telefónu, ktoré si uvádza aj firma, s ktorou už desať rokov nemá nič spoločné, J. Holjenčík povedal: „Mám ho požičaný.“ O tom, že šéf dôležitého štátneho úradu vystupoval zároveň aj v mene spoločnosti, s ktorou nemal „nič spoločné“, svedčí aj zápisnica zo súdneho pojednávania z januára 2015. Hovorí sa v nej, že znalecký posudok v prejednávanej veci spracovala „znalecká organizácia JHS“, konkrétne „Ing. Jozef Holjenčík“. Dá sa preto povedať, že s JHS má J. Holjenčík spoločné úplne všetko.
Minulý týždeň sa dostal na verejnosť zvukový záznam z porady, na ktorej ako šéf štátneho úradu odporúčal predstaviteľom spoločností podnikajúcim v sieťových odvetviach, aby nechali preceniť svoj majetok a úrad potom zvýši cenu vodného a stočného. Okrem toho, že úplne vypadol z roly verejného činiteľa, vzniklo aj dôvodné podozrenie, že z toho mohla profitovať aj firma, s ktorou nemá „nič spoločné“, lebo aj ľudia JHS sa podieľali na preceňovaní majetku. Príznačné je, že nielen opozícia, ale aj niektorí predstavitelia vládnej koalície hovoria, že celú záležitosť budú riešiť orgány činné v trestnom konaní. „V takom prípade bude mať Holjenčík ťažký život,“ povedal napríklad Béla Bugár.
Lenže ako môže mať ťažký život ten, kto desať rokov robil vládnej strane také dobré služby? Ako môže niesť zodpovednosť za to, že vytvoril „systém“ vo svoj prospech, keď oveľa výnosnejší „systém“ fungoval v prospech Smeru, jeho akcionárov a sponzorov? Novinár Fero Múčka to napísal presne: Vďaka predsedovi strany mal desať rokov kľúče od zlatej energetickej miešačky nominant Smeru. A nielen to. „Holjenčík vie o každom, kto sa v energetike nabaľuje, a má na neho aj dôkazy.“ Preto sa dôkazy proti Holjenčíkovi počas tejto vlády nenájdu. Vieme to všetci, aj B. Bugár.