K dvojici sporiacich účtov, ktoré sa skôr podobajú na termínované vklady, pridala do ponuky od júla UniCredit Bank tretí. Od neviazaného sporenia bežného v internetových bankách má aj tento produkt ďaleko a skôr sa ponáša na termínovaný vklad. Banka od zriadenia vkladu počas dvoch rokov garantuje úrok vo výške dvoch percent ročne. Rovnako dlhá ako garancia je však aj viazanosť sporenia. Rozdiel oproti klasickému termínovanému vkladu je v tom, že si klient bez sankcie môže peniaze vytiahnuť vždy k 1. júnu a k 1. decembru. No nemôže vybrať viac ako polovicu nasporených financií. Ak vyberá mimo týchto termínov alebo si potrebuje vziať väčší balík, zaplatí sankciu dve percentá z vyberanej sumy. K tomu pri výbere v pobočke poplatok 1,50 eura, resp. 80 centov pri bezhotovostnom prevode.
Od termínovaného vkladu produkt odlišuje aj možnosť prikladať k úsporám každý mesiac bez toho, aby sa vždy nové peniaze zaviazali novou viazanosťou. Aj tu má však UniCredit Bank podmienku. Odporúča totiž uskutočňovať vklady od 10 do 500 eur. Len v tom prípade sa zrátavajú s počiatočným vkladom a vzťahuje sa na ne pôvodná dvojročná viazanosť. Ak by si klient vložil viac ako päť stoviek eur po prvom polroku od otvorenia sporiaceho účtu, začne na ne platiť nová (samostatná) dvojročná viazanosť. Pravidelné mesačné sporenie UniCredit nevyžaduje. A nie je potrebné, aby mal sporiteľ v banke otvorený účet či balík.
Na porovnanie, v internetovej banke Zuno je na neviazanom sporiacom účte – pri ktorom si môže sporiteľ peniaze kedykoľvek a v akejkoľvek výške prikladať aj vyberať – aktuálne úrok 1,8 percenta ročne. V konkurenčnej mBank je sadzba 0,9 percenta ročne. Pri týchto produktoch platí, že banka môže kedykoľvek úrok znížiť či zvýšiť. Kto je ochotný vzdať sa peňazí na dva roky, na klasických termínovaných účtoch získa aktuálne vo viacerých bankách výnos do 3,5 percenta ročne.
Viac podobné sporiacemu účtu UniCredit sú sporenia v ČSOB a Slovenskej sporiteľni, taktiež s dvojpercentným ročným úrokom. ČSOB ho garantuje na najbližší štvrťrok, sporiteľňa ho môže kedykoľvek zmeniť. Obe banky vyžadujú pravidelné mesačné odkladanie prostriedkov a určujú hranice, koľko si klient môže najmenej a najviac za mesiac na sporenie poslať. V ČSOB si môže sporiteľ financie vybrať bez sankcie po uplynutí sedemdňovej výpovednej lehoty. V sporiteľni každý mesiac v deň „sporenia“, keď si financie na účet posiela. Nesmie však vziať menej ako polovicu úspor.