Nové orgány spoločnosti vymenovalo minulý týždeň mimoriadne valné zhromaždenie Bratislavskej vodárenskej spoločnosti (BVS), ktorá dodáva pitnú vodu a spravuje kanalizáciu na západnom Slovensku. Na návrh primátora Bratislavy Milana Ftáčnika, ktorý zastupoval mesto ako väčšinového vlastníka firmy a ktorý dlhodobo obviňuje súčasné vedenie zo skrytej privatizácie, vymenovalo valné zhromaždenie nových deväť členov predstavenstva a päť členov dozornej rady. Dozornej rade vypršal mandát ešte v júni.
Novým predsedom predstavenstva BVS sa stal Radoslav Jakab, ktorý pôsobil ako jeden z topmanažérov v Slovenskej sporiteľni. Ďalšími členmi sú napríklad riaditeľ bratislavského výrobcu ampuliek Medical Glass Stanislav Beňa, riaditeľ knižného veľkoobchodu Belimex Boris Gregor, viacerí poslanci mestského zastupiteľstva a na návrh KDH aj riaditeľ dcéry BVS spoločnosti Infra Services (IS) Marián Hreščák. Ten prebral stoličku po Jaroslavovi Paulickom, s ktorým spoločne vlastnia predajňu vozidiel v Bratislave. Z tejto predajne aj v minulosti obstarávala BVS a teraz IS väčšinu vozového parku. M. Hreščák bol do IS vymenovaný vedením vodární na čele s bývalým predsedom predstavenstva Danielom Gemeranom, s ktorým mal bývalý primátor Bratislavy Andrej Ďurkovský spoločnú firmu Hydromedia. Generálny riaditeľ D. Gemeran za posledný rok pripravil dcérskej firme BVS Infra Services vstup súkromného kapitálu (TREND 4/2011), ktorú viacero poslancov mesta označilo za skrytú privatizáciu.
D. Gemeran spolu s ďalšími členmi doterajšieho manažmentu zostáva zatiaľ na svojom poste a rokuje s novým predstavenstvom o dobrovoľnom odchode z vodární. „Očakávam, že dohoda bude najneskôr v polovici augusta. Nové predstavenstvo o týchto zmenách intenzívne rokuje so súčasným vedením,“ povedal pre TREND R. Jakab.
Ako potvrdil R. Jakab, personálne zmeny čakajú aj dcérske firmy Bionergy a IS, kde BVS drží už len 51 percent, zvyšok má zlatomoravský Hass. Táto stavebná firma vstúpila do firmy začiatkom tohto roka zvýšením základného imania IS o sedem miliónov eur. Na transakciu si požičiavala od Privatbanky skupiny Penta. Tá sa mala o vodárenský biznis zaujímať už dlhšie.