Prvé dni po voľbách bol zahnaný do defenzívy, lebo musel popierať, že bol „poskokom“, ktorý pre svojho bossa Žaluďa (Petra Steinhübela) previezol cez rakúsko-slovenskú hranicu šesť kilogramov heroínu, ako to uvádzala správa Úradu na ochranu ústavy a demokracie z roku 1990. A musel tiež vysvetľovať, že fotografie s mafiánskym bossom Piťom (Jurajom Ondrejčákom) v kubánskom bare Floridita vznikli tak, že sa tam v roku 2006 úplne náhodne stretli.
Potom ešte nasledovala lavína vážnych i kurióznych obvinení, ktorú voči nemu spustil Marián Kočner, známa postava z kauzy Sasanka, skládky v Pezinku či Glance House. Vznikom vládnej koalície sa obdobie defenzívy skončilo. B. Kollár odvtedy už iba útočí.
Kráľ slovenského hejtu
K zostaveniu vlády nakrútil video, ktoré si za niekoľko dní pozrelo viac ako 800-tisíc ľudí. „Takéto číslo možno urobí len Rytmus, keď natočí nový klip,“ podotkol jeho autor a od tej chvíle využíva každú príležitosť, aby pre svoje publikum bol „Rytmusom“ politiky. Jemu nejde iba o to, aby sa niesol na vlne internetového hejtu, on chce byť jeho kráľom. Treba uznať, že sa mu to zatiaľ celkom darí.
Aj vo veciach, v ktorých sa s ostatnými politikmi v zásade zhoduje, siaha po slovníku, ktorým sa chce od všetkých odlíšiť. Preto násilné odobratie dieťaťa v školskej triede komentoval slovami: „Dementnosť súdu! Dementnosť sociálky! Dementnosť štátu, že to umožňuje!“
Viac ako domáce udalosti ho k videám a facebookovým statusom „inšpirujú“ návrhy alebo stanoviská Bruselu. Návrh, aby krajiny, ktoré odmietnu prijať utečencov, zaplatili tým, ktoré sa ich ujmú, štvrť milióna eur za každého, doslova spláchol: „Eurohajzli nám vyčíslili pokutu za každého neprijatého privandrovalca!!! To je už len obohatenie frau Merkel, kedy túto bosorku už Nemci odstránia!“ Napísať, že s návrhom zásadne nesúhlasí z takých či iných dôvodov, ako to urobili ostatní, B. Kollárovi nestačí, lebo by zapadol v dave bez ohlasu. Preto povýšil hejt voči Bruselu na štandardný prejav parlamentného politika.
Systematické vyvolávanie a organizovanie nenávisti si Boris Kollár vybral ako sebe vlastný druh politiky
Rovnako totiž komentoval aj správu Európskej komisie, ktorá kritizovala, že v našich špeciálnych triedach je bezdôvodne veľký počet rómskych detí. Preto navrhla včleniť zaostávajúce rómske deti, ktoré boli zaradené do špeciálnych tried, do škôl s riadnym vyučovaním. B. Kollár na to reagoval tak, že „ak toto nejaky idiot schvali tak mu zelam aby jeho deti s tymi zaostalimi velakrat dementnymi ciganskymi detmi chodili do triedy“.
Keď sa diela dvoch slovenských výtvarníkov z pochybných dôvodov nestali súčasťou bruselskej výstavy, väčšinový postoj k tomu bol jasne kritický, ale iba B. Kollár sa nad tým rozhorčil do takej miery, že svoj status neskôr radšej stiahol: „Zasrate cenzurske sproste EUROPSKE HLAVY POTREBUJETE PO NICH DOSTAT PORIADNE PALICOU ABY STE SA PREBRALI.“
Zásah slovenskej polície, ktorý mal ohlas aj v zahraničí, lebo pri ňom utrpela ťažké zranenie žena, ktorá sa nachádzala v aute prevádzača, B. Kollár obhajoval viac než podivným spôsobom: „Absolútne správny postup, ak tolerujeme polícii, že strieľa po našich deťoch (študenti v aute), tak toto je jasné ako facka, postup bol správny a vinu nesie vodič...“
Jedna z mnohých definícií politiky hovorí, že je to systematické vyvolávanie a organizovanie nenávisti. B. Kollár si práve tento druh politiky vybral ako sebe vlastný.
Boris Kollár dnes ako politik... Zdroj: TASR/Michal Svitok
... a pred rokmi ako podnikateľ Zdroj: Milan Illík
Gestá voči kotlebovcom
Zaujímavé je, že v porovnaní s politikmi rovnakého typu sa celkom inak správa k Marianovi Kotlebovi. Ján Slota ako člen vládnej koalície v období prvej vlády Roberta Fica sa silno domáhal toho, aby strana M. Kotlebu bola rozpustená, lebo sa chcel zbaviť konkurenta. B. Kollár postupuje inak.
Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň
- Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
- Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
- Menej reklamy na TREND.sk
Máte už predplatné?