AVG Technologies štartovala v roku 1991, keď dvaja nadšenci Ján Gritzbach a Tomáš Hofer založili v Brne firmu Grisoft. Sprvu predávali počítače, IT vybavenie a softvéry od iných spoločností. Postupne pridali vlastného antivírusového ochrancu – Anti-Virus Guard (AVG). V roku 1994 opustili predaj cudzích produktov a rozhodli sa venovať iba antivírusom. Skúšobné verzie softvéru dávali od polovice deväťdesiatych rokov zadarmo, čo im prinieslo rozšírenie v Česku, a keď sa objavil ich bezplatný softvér na stránke download.com, AVG začalo byť zaujímavým antivírusom aj v iných častiach sveta. V roku 2000 dali na stiahnutie prvý kompletný softvér zadarmo.
O rok neskôr sa J. Gritzbach rozhodol svoj majoritný podiel predať a na nájdenie kupca si vybral poradenskú a investičnú firmu Benson Oak Slováka Gabriela Eichlera. Práve tá od neho kúpila najprv minoritný podiel, v roku 2004 zvyšok jeho akcií a krátko nato aj zvyšok firmy od drobných akcionárov. O necelé dva roky predal Benson Oak 65-percentný podiel firmy Intel Capitalu a Enterprise Investors. V roku 2010 kúpila zvyšok od ostatných akcionárov spoločnosť TA Associates.
Tretí februárový deň uviedla firma desať percent svojich akcií na newyorskú burzu, pričom polovicu z nich predávali akcionári (okrem TA Associates) a polovica boli novoemitované. Obchodovanie s ôsmimi miliónmi verejných akcií však hneď vychladlo a ich cena padla. Po pár mesiacoch sa pomaly dvíha, ale pôvodnú výšku ešte nedosiahla.
AVG je jedným z najsťahovanejších bezplatných antivírusových programov. Šéf firmy J. R. Smith hovorí o budúcnosti veľmi opatrne, vraj nechce prezrádzať priveľa: „Ale trend je jasný. Pokračovať v službách a produktoch pre tablety, mobily a sieťovanie elektronických zariadení.“ Smerovanie antivírusového biznisu vyplýva podľa neho zo zmeny správania ľudí – používanie sociálnych sietí, osobné informácie na internete, rýchly pokrok. „Naša príležitosť je vyvíjať sa spolu s ľudstvom: viac mobilnej komunikácie? Nech sa páči, ideme tým smerom,“ hovorí J. R. Smith.