Datlové palmy a korenie. Stromom, s ktorým sa v Marakéši najčastejšie stretnete, je datlová palma. Hovorí sa, že pôvodní obyvatelia mali veľmi radi toto ovocie a všade okolo vypľúvali datlové kôstky, z ktorých potom vyrástli datle. Najtypickejším marockým korením je zase Ras-el-Hanout. Ide o zmes 35 rôznych korenín, ktoré sa používajú takmer do všetkých domácich jedál. Najznámejším marockým jedlom je tadžín, dusené mäso so zeleninou varené v hlinených nádobách pripomínajúcich pyramídu. Niekoľko hodín sa pripravuje na žeravých uhlíkoch a jedlo aj vďaka koreninám presiakne orientálnymi chuťami.
Židovská štvrť. V Maroku žije stále početná židovská komunita, ktorá sa sem ukryla pred obávanou španielskou inkvizíciou a vo viacerých mestách má svoje vlastné štvrte. Židovské štvrte sa tu nazývajú mellah. Charakteristické pre ne sú staré drevené fasády domov a balkóny vyčnievajúce do ulice.
Majstrovský palác. Na okraji židovskej štvrte stojí jeden z najkrajších palácov v Maroku, Palais el-Bahía. V 19. storočí ho postavil veľkovezír Ba Ahmed pre svoju obľúbenú ženu Bahiu, ktorá mu ako prvá porodila syna. Vnútro je skrášlené záhradami plnými stromov, pestrofarebných kvetov a zovšadiaľ vidno prúdy striekajúcej vody. Niektoré miestnosti paláca pripomínajú perlu andalúzskej architektúry – Alhambru v španielskej Granade. Palác tvorí veľké množstvo miestností, postupne pristavovali ďalšie a ďalšie, až sa jeho rozloha zastavila na čísle ôsmich hektárov. Jeho krásu dotvárajú niekedy až neuveriteľné architektonické detaily. Precíznosť práce arabských majstrov je fascinujúca.