Blood Sport funguje pomerne jednoducho. Herná konzola (od Sony alebo od Microsoftu) je cez malý hardvérový doplnok pripojená s prístrojom na odber krvi, na ktorí je zasa "napichnutý" hráč - podobne ako bývajú darcovia na klasických transfúznych staniciach.

Zvyčajne, ak je hráč v akčnej hre zasiahnutý nepriateľom, gamepad zavibruje, aby virtuálnemu zážitku dodal fyzický rozmer. Blood Sport hráčovi odoberie aj istý objem krvi. Našťastie, dá sa nastaviť celkový maximálny objem, inak by to napríklad pri útoku virtuálnym rotačným guľometom mohlo pre hráča dopadnúť v reálnom svete nepekne.

Cieľom start-upu nie je komerčný predaj vecičky do domácností. Jeho autori s ním chcú chodiť po rôznych podujatiach, ako sú majstrovstvá v hraní hier či LAN party, a oslovovať tisícky hráčov a divákov. Jednou z foriem gamifikácie darovania krvi je aj hra viacerých hráčov proti sebe. Ten, kto stratí istý objem krvi ako prvý, prehráva. Prvý pokus mali mať 17. marca v kanadskom Toronte, v deň premiéry pripravovaného herného hitu Battlefield Hardline.

Videoherná vychytávka: Konzola, ktorá pije krv. Doslova

Zdroj: Kickstarter

Kanadský start-up si dal za cieľ na Kickstarteri vyzbierať štvrť milióna kanadských dolárov. Za desať dolárov si „investori“ mohli zariadenie vyskúšať na Blood Sport turné, za sto dolárov zasa dva týždne pred spustením priamo u tvorcov doma. Zaujali 39 podporovateľov a vyzbierali takmer 3 500 dolárov.

Od včerajšieho večera je ale projekt pozastavený. Na otázku portálu Cnet, prečo k tomu došlo, sa Kickstarter nechcel vyjadriť.

Dvojica tvorcov Brand a Grotesque sú autori aj iných kontroverzných projektov spájania reálneho a digitálneho sveta ako napríklad Surrogaid. Ide o akési vzdialené materstvo. Pomocou robotických rúk sa na diaľku dá rozhýbať kolíska alebo objať dieťa. Prípadne Shoot The Banker, kde sa zasa na diaľku dala ovládať paintballová pištoľ a strieľať po osobe oblečenej ako bankár.