Zároveň sa premiér J. McCallumovi, svojmu niekdajšiemu ministrovi, poďakoval za 20 rokov verejnej služby. McCallumov zmienený výrok pre denník Toronto Star z piatka prišiel len deň po tom, ako už bývalý veľvyslanec vydal vyhlásenie o tom, že sa o tomto prípade skôr v priebehu týždňa nesprávne vyjadril. Podľa vyhlásenia ľutuje, že povedal, že finančná riaditeľka Huawei Meng Wan-čou má silné argumenty proti svojmu vydaniu do USA.
Zadržanie dcéry zakladateľa spoločnosti Huawei Technologies na letisku vo Vancouveri z 1. decembra minulého roka vážne narušilo vzťahy medzi Čínou a Kanadou. USA žiadajú vydanie Meng Wan-čou pre obvinenia z podvodu súvisiaceho s možným porušením sankcií uvalených Spojenými štátmi na Irán.
Čína krátko po jej zatknutí zadržala dvoch kanadských občanov v zjavnej snahe vyvinúť tlak na Kanadu, aby ju prepustila. Čínsky súd tiež odsúdil Kanaďana na smrť v náhle obnovenom procese týkajúcom sa pašovania drog, za ktoré pôvodne dostal 15 rokov väzenia.
J. McCallum pre čínske médiá skôr počas týždňa povedal, že vydanie Meng Wan-čou do USA „by nebolo šťastným výsledkom“. Naznačil tiež, že tento prípad je politicky motivovaný. Jeho slová okamžite odsúdili opozičné strany i ďalší kritici, podľa ktorých J. McCallum porušil prísny postoj kanadskej vlády proti zasahovaniu do justičných záležitostí. Sám J. McCallum vo štvrtkovom vyhlásení od svojho pôvodného stanoviska ustúpil s tým, že sa „zmýlil“.