Google robí výber toho najlepšieho už niekoľko rokov. V ročníku 2015 sa objavili klasické a dlho známe tituly ako Skype, klávesnica SwiftKey alebo Prekladač Google či Wikipedia. Ale aj menej frekventované mená, ktoré ale môžeme s istotou označiť za dostatočne vyladené, graficky a používateľsky zvládnuté a pre mnohých aj osožné.
Medzi top aplikácie 2015 patrí Twitch na jednoduché sledovanie streamovaných hier a chatovanie s hráčmi. Súčasťou je aj archív odohraných hier, rebríček toho najlepšieho a hodí sa aj podpora Chromecast. Videá sa jednoducho bezdrôtovo dostanú aj na obrazovku akéhokoľvek televízora s pripojeným Chromecastom.
Veľkej popularite sa stále tešia aplikácie na úpravu fotografií, respektíve na pridávanie rôznych filtrov a efektov. V top appkách za tento rok sa sem dostali Candy Camera, Retrica alebo Z Fotoaparát. Všetky robia v podstate to isté, len s malými rozdielmi v množstve a typoch filtrov, inej použiteľnosti. Candy Camera sa napríklad špecializuje na úpravu selfies, Z Fotoaparát podporuje živý náhľad filtrov a podobne.
Zdroj: Google
Medzi tie najlepšie sa dostali aj rôzne drobnosti, ktoré ale vedia urobiť zo smartfónu alebo tabletov o niečo praktickejšie zariadenie. Napríklad aplikácia Truecaller dokáže vyhľadať identitu volajúceho aj bez toho, aby bol v telefónnom zozname na mobile, Colorfy je jednoduchá „omaľovánka“ a Cute je zas aplikácia pre milovníčky make-upu a všetkého, čo je s tým spojené.
Pri Androide nesmú chýbať ani aplikácie na úpravu grafického prostredia. Či len pomocou widgetov ako Weather & Clock Widget od Devexpert.Net, tapety z aplikácie Backgrounds HD alebo veľmi podarené Nova Launcher, pri ktorom sa dá nastaviť takmer každé zákutie používateľského rozhrania od rôznych efektov až po veľkosť a počet ikoniek na domácej obrazovke.
V sekcii hier to je tiež veľmi pestré. Medzi tie najlepšie za tento rok zaradil Google už známe tituly ako Candy Crush Soda Saga, legendárne Need for Speed No Limits, Clash of Clans alebo Angry Birds 2. Veľmi často sa objavujú hry, ktorých motív je prevzatý z populárnych filmov, seriálov alebo konzolových hier. Napríklad teraz veľmi aktuálna RPG Star Wars: Uprising či Fallout Shelter. Alebo zbierky hier s filmovou tematikou Mimóňov Miniom Paradise, Inside out Thought Bubbles z filmu Inside Out či Mission Ipossible RogueNation.
Zdroj: Google
Popri akčných hitoch sa ale darí aj mierumilovnejším logickým hrám ako napríklad Roll the Ball: slide puzzle, Zigzag alebo Spider Square, ktorý zaujímavo skombinoval extrémne jednoduchú grafiku a herný žáner podobný z Flappy Bird. Z 54 vybraných hier je len šesť platených. Radosť z ušetrených peňazí ale môže prekaziť fakt, že takmer všetky ostatné sú hry typu freemium. Síce sa dajú stiahnuť zadarmo a v počiatku hrať bez investovania hoci jediného centu, časom ale stúpne obtiažnosť alebo zdĺhavosť na takú mieru, že veľa hráčov neodolá dokúpiť si nejaké doplnky alebo bonusy priamo v hre.