- Nový iPhone 5S bude možno mesiac-dva meškať. Alebo bude, aspoň spočiatku, úzky profil. Teda - ak sa potvrdí, že Apple má naozaj problémy s jeho výrobou, ako to naznačujú kuloárne informácie z Taiwanu.
- A možno „nedostatočný výkon čipov na rozpoznávanie dotykov a ovládače displejov“ nie je to najhoršie, s čím sa Tim Cook a Jony Ive (CEO a šéfdizajnér Applu) potýkajú.
- Možno poriadne nevedia, čo (r)evolučné by fanúšikom ponúkli, aby ich presvedčili na výmenu smartfónu.
- Veď napríklad nabíjanie mobilu močom (ľudským - čiže aj samotného používateľa) je ešte len v plienkach. Zrejme chvíľu potrvá, kým vedci dotiahnu všetky praktické detaily - a kým marketéri na túto novinku vymyslia chytľavé headliny...
- V každom prípade, s blížiacim sa septembrom (očakávaným príchodom iPhonu 5S na trh) bude „zaručených“ kuloárnych informácií o nových jablkových mobilových vychytávkach určite pribúdať.
- A pribudne tiež virálov na túto tému:
- Okej, možno má Apple už jasno v tom, o čom bude nový iPhone. No evidentne tápe v tom, o čom bude jeho ďalší prelomový produkt - náramkové hodinky iWatch.
- Apple vraj zúrivo (zúfalo?) hľadá ľudí, schopných zostrojiť zariadenie, ktoré by okrem ukazovania presného času malo aj ďalšie zmysluplné funkcie.
- Čo už, keď okuliare sú zadané.
- Ani ďalšie správy z tohtotýždňového monitoringu nevyzerajú pre Apple veľmi priaznivo.
- Čínsku letušku usmrtil zásah elektrickým prúdom, keď na svojom nabíjajúcom sa iPhone 5 chcela prijať hovor. Údajne na nabíjanie používala originálne príslušenstvo. Polícia príčinu smrti nepotvrdila, no na čínskych sociálnych sieťach sa medzičasom lavínovito rozšírilo varovanie pred používaním nabíjajúcich sa mobilných zariadení.
- Najväčší ruskí operátori vyškrtli iPhone z cenníkov. Hlavný dôvod je, že sa im nepozdávajú distribučné podmienky, ktoré od nich vyžaduje Apple. Namiesto iPhonu budú podporovať konkurenčné Samsungy a Nokie.
- Skrátka, Tim Cook už zažil aj lepší týždeň.
- Ochrancovia autorských práv skúšajú ďalšiu páku na pirátov, nelegálne šíriacich digitálny obsah. Keďže rôzne zákazy či blokovanie webových adries sa neosvedčilo (inými slovami, piráti si s nimi ľahko poradili), chcú ich odstrihnúť od reklamných príjmov.
- Tie sú hlavným príjmom pirátov - a zrejme vôbec nie iba symbolickým. Aj po zaplatení faktúr im ostáva na účtoch slušný balík. Napríklad britský Surfthechannel zarábal mesačne 35-tisíc libier, kým polícia zatkla jeho prevádzkovateľa.
- Ako vravia za riekou Moravou, „rychle nabil, rychle pozbyl“.
Zdroj: SITA / AP
- To isté, hoci v inom kontexte, platí pre istého Američana, ktorý si na e-mailovom výpise z PayPal účtu našiel zostatok 92 kvadriliónov (miliónov miliárd) dolárov.
- Samozrejme, išlo o chybu. Vtipná bola reakcia dvojminútového štastlivca na otázku, čo by s takým balíkom peňazí spravil - že by splatil americký štátny dlh.
- Takí uvedomelí občania by sa určite hodili aj našim papalášom.
- Nokia predala v druhom kvartáli 7,4 milióna smartfónov - po nedávnom definitívnom konci Symbianu šlo takmer výhradne o windowsové Lumie.
- Analytici, ako obvykle, frflali, že to nesplnilo ich očakávania. Len server The Verge podotkol, že Nokia predala viac smartfónov ako BlackBerry (RIM).
- Porovnávanie s iným lúzrom teda nie je veľmi povzbudzujúce.
- Z problémov sa potrebuje vyhrabať aj ďalšia smartfónová značka, taiwanská HTC.
- Najnovšie ide na to tak, že k vlajkovej lodi One pridáva odľahčenú mini verziu.
- Snáď to nedotiahnu do takej dokonalosti ako Samsung, ktorému na vlajkovú loď pripadá už pomaly poltucet spin-offov a klonov.
Zdroj: HTC
TIP: Do pozornosti dávame aj naše prechádzajúce týždňovky z technosektora. Čítanie nielen pre historikov :)