CAT S61 je navrhnutý tak, aby prežil opakované pády na betón z výšky 1,8 metra a bol prachu a vode odolný do hĺbky troch metrov. Poskytuje ale tiež funkcie, na ktoré by profesionál v stavebníctve potreboval extra náradie.
Tento mobil nepotrebuje prémiové materiály ani najvýkonnejší čip. Na prácu musí stačiť Snapdragon 630, 4 GB RAM, 64 GB vnútorného úložiska, predná 8 Mpix a zadná 16 Mpix kamera. Batéria má kapacitu 4 500 mAh a operačným systémom je Android 8.0 Oreo.
Zdroj: Marián Biel
LCD displej má veľkosť 5,2 palca s odolnosťou voči poškriabaniu Gorilla Glass 5. Kryt je s pogumovanou ochranou na zadnej strane.
Na nej sa nachádza citlivá Flir termálna kamera so senzorom, ktorý dokáže snímať teplotu do 400 stupňov Celzia. Vidieť na vlastné oči tepelné rozdiely ako z filmu Predátor nie sú len na pobavenie.
Využiť túto funkciu môžu profesionáli v prípadoch, kde treba otestovať tepelnú izoláciu, poškodenie strojov v dôsledku prehrievania, preťaženia obvodov, upchávanie odtokových vôd a podobne.
Zdroj: Marián Biel
Meranie laserom si väčšinou vyžadovalo extra zariadenie, tu je táto funkcia zabudovaná priamo do telefónu. Pohodlne si teda odmeriate vzdialenosť až 10 metrov s presnosťou na milimetre. Šikovná funkcia sa zíde pri meraní a oceňovaní nehnuteľností a pre domácich majstrov.
Ďalším plusom smartfónu je meranie kvality ovzdušia so zameraním na nebezpečné chemické látky, vlhkosť a teplotu. Ich prekročené hodnoty vyhodnocuje špeciálny VOC senzor.
V 30-sekundových cykloch nameria hodnoty a upozorní v prípade rizika. Vhodné do uzatvorených priestorov, pri práci s chemikáliami a úniku plynu. Hodina fyziky by s týmto smartfónom bola oveľa zábavnejšia.
Zdroj: CAT
Konkurenciu s podobnými parametrami prakticky nenájdeme, ak nerátame predchodcu CAT S60. Cena bola stanovená na 899 eur a do predaja by sa mal dostať ešte pred letom.