Pri smart hodinkách nie je dôležitý len dizajn, ale aj množstvo ich funkcií. Oba modely ponúkajú niekoľko športových režimov. Nechýba napríklad beh, bicyklovanie, lyžovanie, fitness, turistika, plávanie či chôdza. V prípade hodiniek Samsung však nájdete aj jogu a Huawei ponúka špecializované funkcie pre golf. Nakoľko ide v oblasti smart hodiniek o vlajkové lode, nechýba tiež množstvo senzorov, ktoré sa starajú o zaznamenávanie rôznych činností.
K dispozícii je napríklad akcelerometer, barometer, kompas, GPS či oxymeter. V tomto prípade sa medzi oboma hodinkami veľmi ťažko rozhoduje. Základné športové aktivity dokážu zaznamenať oboje. Odlišujú sa od seba len niektorými druhmi športu a preto je potrebné si pred kúpou zvážiť, ktoré športy sú pre vás dôležité.
Čo sa týka záznamu GPS, oba modely dokážu zaznamenať trasu relatívne presne a odchýlky medzi nimi boli minimálne. V prípade Huawei Watch 3 Pro však trvá o pár sekúnd dlhšie, kým zaznamenajú polohu. Celkovo som mal však dojem, že hodinky od Samsungu sú viac športovejšie, nakoľko často dokázali samé od seba zaznamenať fyzickú aktivitu, čo sa o Watch 3 Pro povedať žiaľ nedá.