Internetová spoločnosť napríklad nesmie poskytovať presné údaje o tom, koľko dostala od vládnych úradov žiadostí o poskytnutie údajov o používateľoch. Podľa Twitteru tieto pravidlá mlčanlivosti porušujú prvý dodatok Ústavy USA, ktorý zaručuje slobodu prejavu.
Twitter tvrdí, že sa svojou žalobou snaží prinútiť vládu k väčšej transparentnosti ohľadom žiadostí o údaje. Upozorňuje, že súčasné pravidlá internetovým podnikom dokonca zakazujú oznámiť, že žiadnu takúto žiadosť nedostali.
"Dúfame, že sa k Twitteru pripoja ďalšie technologické podniky," povedal podľa serveru BBC Jameel Jaffer z Americkej únie pre občianske slobody. "Technologické spoločnosti majú povinnosť chrániť citlivé informácie o svojich zákazníkoch pred prílišným vládnym sledovaním a oznamovať svojim zákazníkom, akým spôsobom sú ich informácie používané a zdieľané," dodal.
Twitter je bezplatnou službou, prostredníctvom ktorej si používatelia môžu oznamovať krátke odkazy v dĺžke do 140 znakov. V polovici tohto roka mala táto služba cez 270 miliónov aktívnych používateľov.