T. Ross tvrdí, že v roku 1992 navrhol zariadenie vo forme hranatej tabuľky s veľkým displejom na prednej strane a ovládacími prvkami pod ním. Druhý dizajn ukazuje, že mu fantázia nechýbala. Jeho návrh sa skladal akoby z dvoch prepojených smartfónov. Prvá časť, nazvaná Cypher-Text mala byť čítacím zariadením, Cypher-Note zas zapisovacím.
Zdroj: Telegraph.co.uk
Medzi technológie pridal pevný disk s kapacitou 80 MB, hardvérovú klávesnicu a dokonca disketovú mechaniku. Jeho návrh mal fungovať na systéme MS DOS. Veľa príbuzných prvkov s akoukoľvek verziou iPhonu tu nebadať. Navyše, T. Ross fakticky nie je držiteľom patentu, pretože prestal platiť poplatky za jeho uchovávanie už v roku 1995.
Je otázne, prečo sa do boja o svoje práva pustil T. Ross až deväť rokov po predstavení prvého iPhonu. V každom prípade tvrdí, že je autorom myšlienky a žiada od Applu nielen odškodné vo výške okrúhlych 10 miliárd dolárov. Ale aj 1,5 percenta z tržieb Applu. Teda okolo troch miliárd dolárov ročne.
Zdroj: Telegraph.co.uk
Nie je to prvá a pravdepodobne ani posledná žaloba tohto druhu. Pred tromi rokmi omnoho skromnejšia žena, zhodou okolností tiež z Floridy, žiadala od Applu odškodné vo výške 5 miliónov dolárov za to, že sa hlavý vypínač na jej iPhone 4S pokazil.