Ešte do konca tohto roka čakajú raketu statické zážihové testy, prvý let do kozmu je potom naplánovaný na január budúceho roka.
„Falcon Heavy na myse (Canaveral),“ napísal E. Musk vo svojom príspevku, ktorý doplnil trojicou fotiek rakety v hangári. Zo snímok je zrejmé, že k nosnej rakete nie je pripevnená nákladová časť.
Falcon Heavy at the Cape pic.twitter.com/hizfDVsU7X
— Elon Musk (@elonmusk) 20 December 2017
Elon Musk, ktorý stojí za spoločnosťou Tesla, vyrábajúcou elektromobily, alebo firmou The Boring Company, ktorá sa venuje razeniu tunelov, je známy nevšednými víziami, smelými cieľmi a bombastickou prezentáciou nápadov.
Výnimkou nie je ani nadchádzajúci štart Falcona Heavy. Na začiatku decembra na Twitteri oznámil, že náklad bude tvoriť jeho elektrické športové vozidlo Tesla Roadster, ktoré bude počas letu prehrávať pieseň Space Oddity zosnulého anglického hudobníka Davida Bowieho.
„Cieľom je obežná dráha okolo Marsu,“ napísal vtedy E. Musk s tým, že Tesla zostane v kozme miliardy rokov, ak pri štarte nevybuchne.
Pred letovou skúškou E. Musk opakovane varuje, že prvý štart sa môže skončiť zničením rakety. Dodal ale, že v každom prípade bude premiéra Falcon Heavy mimoriadnou udalosťou.
Falcon Heavy vychádza z upraveného nosiča Falcona 9, na rozdiel od neho má ale v prvom stupni trojnásobok motorov, konkrétne 27. Neprehliadnuteľné sú tiež dva pomocné vzletové stupne rakiet, takzvané boostery, ktoré takisto vznikli úpravou Falcona 9.
Podľa zverejnených parametrov bude raketa schopná vyniesť na nízku obežnú dráhu až 64-tonový náklad. Na porovnanie, spomínaný Saturn V dokázal na nízky orbit dopraviť 140 ton nákladu a Falcon 9 v najsilnejšej verzii necelých 23 ton.