Prvou z nich je dvojica displejov. Plnohodnotných dotykových farebných displejov. Primárny Quantum IPS LCD má uhlopriečku 5,7 palca a jeho rozlíšenie je už pomaly štandardných 2560 x 1440 bodov.

Hneď nad ním je aj druhý displej rovnakého typu s rozlíšením 160 x 1040 bodov. Pri uhlopriečke 2,1 palca to znamená hustotu 513 ppi, presne tú istú ako pri primárnom displeji. Sekundárny displej môže byť nastavený ako stále zapnutý. Slúži na zobrazovanie notifikácií, času, počasia, stavu batérie a ďalších drobností, kvôli ktorým v ostatných smartfónoch zapíname displeje a ukrojujeme tak z výdrže batérie.

Pri bežnom používaní smartfónu sa na tejto malej pomocnej ploche zobrazujú najčastejšie používané aplikácie či ovládacie prvky, napríklad posuvník pri prezeraní videa alebo nastavenia fotoaparátu. Výhodou má byť tiež nevyrušovanie novými upozorneniami na displeji počas hrania hier alebo surfovania na internete. Všetko sa diskrétne zobrazí na sekundárnom displeji.

LG V10: Jeden z najzaujímavejších smartfónov roka

Zdroj: LG

Druhá inovácia je v podstate na tom istom mieste. Nad hlavným displejom býva zvyčajne predná kamera na videohovory a hlavne selfie zábery. LG V10 tam má rovno dva takéto objektívy 5 Mpix fotoaparátov. Pri klasickej selfie sa používa jeden s 80 stupňovým uhlom záberu.

Ak to scéna vyžaduje, zapne sa aj druhá kamera a vytvorí sa 120 stupňový záber. Takže sa na fotografiu vojde celá partia kamarátov bez toho, aby bolo nutné pri expozícii s mobilom krútiť či posúvať. Podporovaná je aj funkcia Multiview Recording. Teda nahrávanie videozáberov zo všetkých troch objektívov na smartfóne.

Zadný fotoaparát tiež nepatrí medzi štandard. Rozlíšenie 16 Mpix možno až tak neprekvapí. Ale objektív so svetelnosťou f/1.8 a vylepšená optická stabilizácia určite nie je bežná záležitosť. A ide o úplne prvý smartfón na trhu, ktorý dovoľuje manuálne nastavenie pri nahrávaní videa. Či už v HD alebo 4K rozlíšení.

Pohrať sa tak dá s rýchlosťou uzávierky, citlivosťou ISO alebo zmenou ostrenia. Podporované je aj nahrávanie do filmového formátu 21:9. Vo výbave sú aj funkcie ako spájanie viacerých krátkych videí do jedného, smerové nastavenie trojice mikrofónov alebo filter hluku z vetra.

Aby bolo kam všetky tie poloprofesionálne videá ukladať, je v mobile 64GB pamäť, ktorá sa dá rozšíriť až o 2 TB pamäťové karty. Ani ostatné komponenty neurazia. Ako 4 GB operačnej pamäte a procesor Snapdragon 808, teda momentálne druhý najvýkonnejší od Qualcommu.

Hudobných fanúšikov isto poteší vstavaný 32-bitový Hi-Fi DAC prevodník a všetkých používateľov funkcia Quick Charge 2.0, ktorá nabije polovicu vymeniteľnej 3000 mAh batérie už za 40 minút. LG nezabudlo na čítačku odtlačkov prstov na hlavnom tlačidle pod zadným objektívom.

LG V10: Jeden z najzaujímavejších smartfónov roka

Zdroj: LG

Aby toho nebolo málo, LG V10 si zakladá aj na odolnosti. Rám je vyrobený z chirurgickej ocele a rám displeja a zvyšok smartfónu z Dura Skin materiálu. Ide o na pocit mäkký, no odolný plast, ktorý má spolu so systémom tlmenia rámu Dura Guard pomôcť pri pádoch a škrabancoch. Novinka je preto držiteľom armádneho certifikátu odolnosti MIL-STD-810G.

Oficiálne zvláda pád z 1,2 metra na rohy mobilu aj na displej. Všetky tieto vlastnosti pridali novinke na objeme. LG V10 má 159,6 x 79,3 x 8,6 mm a hmotnosť slušných 192 gramov.

Záujemcovia si musia zatiaľ nechať zájsť chuť. LG V10 sa začína predávať tento mesiac, ale len Južnej Kórei. Nasledovať budú trhy v Spojených štátoch, Číne a na blízkom východe. Či sa dostane aj na európsky trh, sa dozvieme o dva týždne. Cena zatiaľ nebola zverejnená, odhadujeme ju na 599 eur. 

LG V10: Jeden z najzaujímavejších smartfónov roka

Zdroj: LG