Aj keď vyjednávania o zrušení zákazu Trumpovej vlády pokračujú, Huawei sa vo veľkom pustil do plánu B. Volať sa má Ark a pracuje na ňom desaťtisíc vývojárov v trojitých zmenách. Popritom sa firma snažia nalákať tvorcov populárnych aplikácií, aby svoje diela predávali aj v jej obchode s appkami.
Dvojaký problém
Aféra Huawei bola od začiatku komplikovaná a každým dňom sa zamotáva. V hre nie je len zrušenie predaja mobilov „nejakej“ značky. Huawei sa v posledných rokoch v rebríčku dodávateľov smartfónov prebojoval na striebornú pozíciu, po Samsungu je druhou najpredávanejšou značkou na svete.
Okrem toho, Huawei sa stal tiež trendsetterom v oblasti nasadzovania 5G technológií pre mobilné siete. Umožnia ešte rýchlejšie sťahovanie dát, ale aj online pripojenie miliónov smart home a smart city zariadení alebo samojazdiacich áut. Čo je sféra, od ktorej sa očakávajú miliardové tržby.
Hypoteticky môže byť 5G aj kľúčom k možnosti sledovať alebo aspoň vypnúť strategické platformy v danej krajine. Čo mal byť hlavný dôvod zapísania Huaweia na zoznam „nežiadúcich“ firiem.
Pre čínsku firmu to predstavuje dvojaký problém. Po prvé, nemôže
Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň
- Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
- Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
- Menej reklamy na TREND.sk
Máte už predplatné?