Četboty fungujúce na princípe generatívnej umelej inteligencie našli svoje uplatnenie v každodenných činnostiach ľudí. Obľúbené sú najmä vďaka svojej kreativite, no nie je možné sa na ne spoľahnúť úplne stopercentne. Často totiž dokážu vyprodukovať odpoveď, ktorá síce vyznie pravdivo, no s realitou nemá nič spoločné.
Dokonalý ešte nie je
Z tohto pohľadu má svoje muchy nielen najznámejší nástroj ChatGPT od spoločnosti OpenAI, ale aj Claude či Bard od spoločnosti Google. Všetky nástroje majú totiž spoločné, že nedokážu používať aktuálne informácie z internetu. To sa pokúsil zmeniť práve Google, ktorý sa rozhodol spojiť kreativitu umelej inteligencie spolu s dôveryhodnými webovými stránkami.
Názov funkcie je Search Generative Experience a Google ju predstavil v máji tohto roka. Testuje ju v rámci sekcie Search Labs, ktorá sa nachádza v prostredí vyhľadávača. Podľa spoločnosti dokáže vyhľadávač pre používateľov vygenerovať hľadané odpovede na mieru. Podľa skúseností používateľov dosahuje najlepšie výsledky, ak hľadá odpovede na rôzne otázky. Môže ísť napríklad o riešenie problému či inšpiráciu.
Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň
- Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
- Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
- Menej reklamy na TREND.sk
Máte už predplatné?