Dôvody novej aktualizácie sú logické a museli byť vykonané veľmi rýchlo. Podľa servera BBC Tesla aktualizovala softvér vo vozidlách po tom, čo sa objavili informácie, že Číňania hackli ich operačný systém.

Za všetkým stojí tím nazvaný Keen Security Lab, ktorý sa svojím „kúskom“ stihol pochváliť aj na YouTube. Hacknutie zrealizovali, podľa ich slov, po mesiacoch príprav.

Akciu odmoderoval riaditeľ Keen Security Lab Samuel Lv, ktorý si na testovanie zabezpečil nový model S 75D. Tím vedený výskumníkom Sen Niem najskôr na modeli Tesla S P85 predviedol, ako zvonku s pomocou laptopu dokázali otvoriť strešné okno, zapnúť svetlá či posunúť sedadlo šoféra. Neskôr prišlo na rad otvorenie dverí bez pomoci kľúča na modeli S 75D.

Vo videu hackeri vyskúšali ovládať vozidlo aj za jazdy. Najprv to boli stierače a potom opäť laptopom otvorili zadný kufor. Členovia Keen Security Lab dokázali neskôr na diaľku ovplyvniť brzdový systém vozidla za jazdy, zo vzdialenosti približne 19 kilometrov.

Tesla sa promptne rozhodla aktualizovať softvér, aby zabránila komukoľvek manipulovať s vozidlami tejto značky. Hovorca firmy v stanovisku pre portál The Verge uviedol, že zareagovali v priebehu desiatich dní a vydali softvérový update (v7.1, 2.36.31) týkajúci sa zabezpečenia vozidiel.