Čína je špecifická v mnohých smeroch. Detailné sledovanie občanov zo strany čínskej vlády v súčasnosti už nie je ničím zvláštnym. V najľudnatejšej krajine sveta však občas vzniknú nápady, ktoré stále dokážu prekvapiť mierou toho, kam až sledovací systém dokáže zájsť. Najnovší nápad z dielne spoločnosti Tencent má za úlohu zabrániť neplnoletým hráčom v nadmernom hraní videohier.

Závislosť na hraní hier totiž Čína považuje za veľmi veľký problém. V štátnych novinách Economic Information Daily dokonca videohry označila za „elektronické drogy“.

Kritické frázy boli neskôr na webe spomínaných novín zmenené za miernejšie, no bolo neskoro. Investori už stihli reagovať a niektorým herným spoločnostiam klesla hodnota akcií aj o desať percent, informuje portál Czechcrunch.

iPhone
Neprehliadnite

Zvažujete kúpu iPhonu či iPadu? Mali by ste tak urobiť čo najskôr

Nadmerné hranie videohier nie je problémom len v Číne. Borí sa s ním takmer každá krajina na svete. Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) môžu hry naozaj vytvárať nezdravú závislosť a od roku 2018 sa „herná porucha“ nachádza na zozname duševných chorôb WHO.

V Číne už v roku 2019 schválili legislatívu, ktorá neplnoletým osobám zakazuje hranie videohier medzi desiatou hodinou večer a ôsmou hodinou ráno. Okrem toho môžu hraniu hier venovať len 90 minút v pracovné dni a tri hodiny denne počas víkendov.

Skenovanie tvárí

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa