Okruh firiem, ktoré BlackBerry podľa zdrojov agentúry Bloomberg požiadala o vyjadrenie k prípadnému akvizičného záujmu, patrí tiež výrobca pécečkových čipov Intel a ázijskí technologickí tigri Samsung a LG.

Zatiaľ je priskoro hovoriť o tom, že k ponuke Fairfaxu, ktorý chce akcie BlackBerry vykúpiť za 4,7 miliardy amerických dolárov, reálne pribudne ďalšia alternatíva. Firmy, ktoré mali byť podľa zdrojov Bloombergu oslovené, sa k celej veci vyjadriť nechceli.

BlackBerry v ostatnom kvartáli ohlásila rekordnú stratu vo výške takmer jednej miliardy dolárov, ktorú jej spôsobili najmä slabé predaje tohtoročnej smartfónovej vlajkovej lode Z10. No stále má viacero aktív, ktoré pre investorov môžu byť zaujímavé.

Napríklad hodnotu messagingového systému, na ktorom BlackBerry fakticky vyrástla, odhadli analytici na tri až 4,5 miliardy dolárov, píše Bloomberg.

Lákadlom môže byť tiež portfólio patentov, ktoré sa hodia do stále častejších a najmä nevyspytateľných súdnych sporov ohľadom prakticky každého aspektu technologického biznisu. Práve zbierka patentov bola jedným z dôležitých faktorov, keď pred dvoma rokmi Google kúpil mobilnú časť americkej Motoroly.

A napokon, BlackBerry má na bankových účtoch a investíciách slušné tri miliardy dolárov. Hoci pri nich hrozí, že práve nimi bude firma sanovať rastúce straty.