Do úvahy sme brali tiež to, že sa potomkom občas nejaký ten mobil sám od seba rozhodne konfrontovať s gravitáciou a tiež návyky dnešných teenagerov zamerané na sledovanie videí, hranie hier a fotografovanie. A možno aj trochu, že mobil vie byť aj akýmsi symbolom.

Samozrejme, pred kúpou je dôležité vedieť, že potomok pozná všetky nástrahy používania informačných technológií a vie ako ľahko sa dajú minúť predplatené minúty aj dáta. Ale to už je iná téma. Toto je o tom správnom výbere hardvéru.

Prvý stupeň alebo aký mobil pre najmladších (6 až 10 rokov)

Nokia 8110 (75 eur)

Stará dobrá Nokia to už síce po reinkarnácii nie je, ale stále za ňou stoja ľudia z Fínska, ktorí majú na svedomí rozkvet legendárnej značky. Pre tých najmladších by sa hodila aj obľúbená Nokia 3310.

Ale banán, ako sa model 8110 s výsuvným krytom numerickej klávesnice prezýva, má pár drobností navyše. Stále je to ľahký a malý mobil s 2,4-palcovým nedotykovým displejom, 2 Mpix fotoaparátom a výdržou batérie aj týždeň. Ale už je odolný voči ošpliechaniu s certifikátom odolnosti IP52 a hlavne podporuje GPS. Takže v prípade potreby sa dá mobil lokalizovať.

Pre tých šikovnejších potomkov sa možno hodí aj podpora 4G, takže si budú môcť pozrieť nejaké základné údaje pre domáce úlohy a podobne.

12 tipov na vhodný smartfón pre žiaka a študenta

Zdroj: Nokia