Či už išlo o „falošné správy, zasahovania do volieb zo zahraničia a zneužívanie údajov o ľuďoch vývojármi, neuvedomovali sme si, kam až siaha naša zodpovednosť“, pokračoval M. Zuckerberg. „Bola to chyba a je mi to ľúto,“ vyhlásil výkonný riaditeľ Facebooku, ktorého citovala agentúra AP.
Žiadosť poslancov EP osobne vypočuť M. Zuckerberga sa zrodila po tom, ako šéfa Facebooku v apríli vypočuli v americkom Kongrese. Vtedy sa tiež ospravedlnil.
M. Zuckerberg navrhol, že vyšle popredného predstaviteľa spoločnosti, aby vystúpil pred britským parlamentom, a ponúkol, že urobí to isté aj v Bruseli, avšak zákonodarný zbor EÚ trval na jeho osobnom vypočutí.
Facebook čelí kritike, odkedy vyšli najavo informácie, že spoločnosť Cambridge Analytica údajne neoprávnene získala osobné údaje facebookových používateľov, ktoré mala následne použiť na ovplyvnenie prezidentských volieb v USA.
Na základe týchto informácií mala pomôcť zvíťaziť súčasnému prezidentovi Donaldovi Trumpovi.
Facebook pripustil, že Cambridge Analytica sa neoprávnene dostala k osobným údajom 87 miliónov jeho používateľov - z nich 2,7 milióna je z krajín EÚ.