„Dnes krátko pred 10.00 hodinou ráno bol do areálu Železničnej nemocnice v Košiciach súkromným autom dovezený pacient v kritickom stave so zlyhávaním základných životných funkcií. Podľa informácií nemocnice smeroval do Východoslovenského ústavu srdcových a cievnych chorôb. Privolaný lekársky tím z oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny (OAIM) začal okamžite priamo na mieste s jeho oživovaním. Napriek enormnej snahe lekárov viacnásobná resuscitácia nebola, žiaľ, úspešná a pacient zomrel niekoľko minút pred pol jedenástou,“ informoval T. Kráľ.
P. Paška sa stiahol z vrcholovej politiky po kauze nákupu predraženého piešťanského CT-čka koncom roka 2014. Skončili vtedy aj podpredsedníčka Národnej rady SR Renáta Zmajkovičová a ministerka zdravotníctva Zuzana Zvolenská.
V novembri 2014 po vyhlásení výsledkov komunálnych volieb a víťazstve Richarda Rašiho ako primátora v Košiciach P. Paška oznámil, že sa vzdáva funkcie predsedu parlamentu. Uviedol to v prítomnosti svojej manželky a povedal, že k tomuto kroku pristúpil po tom, čo sa objavili útoky na jeho osobu a postihli aj jeho rodinu. Stalo sa tak po protestoch tisícov ľudí, ktorí žiadali jeho koniec v Bratislave pred jeho domom v Košiciach.
P. Paška bol predsedom parlamentu dvakrát. Do roku 2016 bol aj podpredsedom Smeru-SD.
Pavol Paška sa narodil 23. februára 1958 v Košiciach. Vysokoškolské štúdium na Univerzite Komenského (UK) v Bratislave ukončil promóciou v roku 1985. Na Filozofickej fakulte UK vyštudoval filozofiu a estetiku.
Po ukončení štúdia pôsobil v rokoch 1985 a 1986 v Krajskom osvetovom stredisku v Košiciach. Do roku 1992 pracoval na Obvodnom národnom výbore, neskôr na Miestnom úrade KVP v Košiciach.
V roku 1992 začal súkromne podnikať. Od roku 2002 bol poslancom Národnej rady SR za stranu Smer (neskôr Smer-SD). Po septembrových parlamentných voľbách v roku 2002 bol členom Výboru NR SR pre zdravotníctvo a členom Osobitného kontrolného výboru NR SR na kontrolu činnosti SIS a od 24. augusta 2004 predsedom Zahraničného výboru NR SR.
Mandát poslanca parlamentu získal aj v ďalšom volebnom období parlamentu v júni 2006. Od 4. júla 2006 do 8. júla 2010 prvýkrát zastával post šéfa parlamentu. Vo volebnom období 2010-2012 bol ako opozičný poslanec NR SR predsedom poslaneckého klubu strany Smer-SD.
Po víťazstve Smeru opäť predsedal od 4. apríla 2012 parlamentu. P. Paška 18. novembra 2014 oznámil poslaneckému grémiu strany Smer-SD, že sa vzdáva funkcie predsedu Národnej rady SR a zároveň aj mandátu poslanca NR SR. Dlhšiu dobu vtedy čelil kritike zo strany opozície aj v súvislosti s kauzou nákupu CT prístroja v piešťanskej nemocnici. Predseda parlamentu poveril po odstúpení dočasným vedením Národnej rady jej podpredsedníčku Janu Lašákovú až do zvolenia nového predsedu parlamentu. Od mája 2003 bol podpredsedom strany Smer-SD. Túto stranícku funkciu zastáva do 10. decembra 2016, kedy už na sneme strany v Prešove nekandidoval.