Za najviac motivujúci benefit považuje časovú flexibilitu 61 percent zamestnancov v IT sektore. Pri hľadaní novej práce však najviac zaváži plat, a to u 85 percent zamestnancov. Vyplýva to z ankety spoločnosti Mentor Partners, na ktorej sa zúčastnilo 625 ľudí pracujúcich v IT.

„Potreby zamestnancov sa budú v čase meniť. Možno nie rovnako turbulentne, ako sa zmenili za posledné tri roky, ale budú. Už teraz mnohé, najmä zahraničné firmy testujú efektivitu a výkon zamestnancov počas štvordňového pracovného týždňa či skráteného pracovného času z osem na šesť hodín,“ uviedla spoločnosť.

Ako najviac motivujúce benefity vidia zamestnanci aj 13. plat (64 percent) a sick days (43 percent). Parkovanie v mieste pracoviska veľmi motivuje 31 percent respondentov. Rebríček uzatvára príspevok na zdravotnú starostlivosť, ktorý motivuje 27 percent opýtaných.

„Demotivácia v práci môže mať vážne dôsledky nielen pre osobnú spokojnosť, ale aj pre výkon celého tímu a v konečnom dôsledku aj pre výsledky spoločnosti,“ dodala spoločnosť s tým, že najväčším demotivátorom je platová stagnácia (65 percent). Za ňou nasleduje nevhodný spôsob riadenia projektu (64 percent) a prvú trojicu uzatvára nevhodný spôsob riadenia tímu (58 percent).

Najčastejším dôvodom na odchod je podľa prieskumu nevyhovujúci štýl manažmentu (36 percent). Tesne na druhom mieste medzi dôvodmi zmeny práce je platová stagnácia (34 percent). „Manažment hrá veľkú rolu vo frustrácii a demotivácii IT špecialistov, čo môže viesť až k úplnému odchodu,“ uzavrela spoločnosť.

Ďalšie dôležité správy

Volkswagen Bratislava
Neprehliadnite

Poľsku enormne chýbajú odborníci v informačných a komunikačných technológiách