Už začiatkom novembra schválil plán finančného ozdravenia zadlženého veľkomesta súd, čo znamenalo, že Detroit bude môcť po 17 mesiacoch opustiť bankrotový režim.
K. Orr okrem iného navrhol, že mesto rôznymi spôsobmi splatí sedem miliárd z dlhov a vydá 1,7 miliardy dolárov na demoláciu veľkého počtu schátraných budov, zlepšenie bezpečnosti a zabezpečenie základných služieb. Plán počíta aj so škrtmi v dôchodkoch.
Detroit vyhlásil najväčší komunálny bankrot v dejinách USA vlani 18. júla, a v režime ochrany pred veriteľmi tak pobudol nezvyčajne krátku dobu.
Najväčšie mesto štátu Michigan sa v minulosti preslávilo ako kolíska a centrum amerického automobilového priemyslu. Pre presun výroby inam, silným rasovým problémom a katastrofálnej politike mesta sa však začalo od 60. rokov postupne vyľudňovat a teraz je najchudobnejším veľkomestom Spojených štátov.
V súčasnosti má mesto o rozlohe väčšej ako Manhattan, Boston a San Francisco dohromady necelých 700-tisíc obyvateľov, čo je o 30 percent menej ako v roku 2000 a hlboko pod úrovňou 1,2 milióna z roku 1980.