Dôsledky pandémie a rastúce životné náklady zväčšujú priepasť medzi bohatými a chudobnými krajinami. Dokazujú to aj závery prieskumu Knight Frank, ktoré zverejnil Bloomberg. Ak sa človek chce pripojiť k jednému percentu najbohatších ľudí v Monaku, bude potrebovať osemcifernú hodnotu majetku: aspoň 12,4 milióna dolárov.

Druhé najvyššie hodnoty, potrebné pre vstup do klubu superboháčov, majú Švajčiarsko a Austrália. Majetok musí dosiahnuť 6,6 milióna, respektíve 5,5 milióna dolárov. V USA „stačí“ 5,1 milióna dolárov. Hranica pre najbohatších v Monaku je 200-krát vyššia ako na Filipínach, kde na pripojenie sa k jednému percentu najbohatších stačí 57-tisíc dolárov. Táto krajina sa na základe štúdie Knight Frank umiestnila spomedzi 25 skúmaných lokalít na spodných priečkach.

Domácnosti s nižšími príjmami na celom svete pociťujú podľa Svetovej banky bremeno inflácie viac než ľudia v bohatých krajinách. Zdražovanie ich núti minúť oveľa väčšiu časť svojich príjmov na potraviny a bývanie. Medzitým 500 najbohatších ľudí sveta podľa Bloomberg Billionaires Index pridalo už tento rok k svojmu majetku takmer 600 miliárd dolárov, pričom najviac získal zakladateľ Meta Platforms Mark Zuckerberg. „Narastajúca nerovnosť na celom svete by mala viesť k väčšiemu zameraniu sa práve na túto skupinu; napríklad vo forme väčšieho zdanenia aktív a dokonca emisií,“ uviedla partnerka Knight Frank Flora Harleyová.

Ďalšie dôležité správy

WA 47 archív Washington - Na archívnej snímke z 1. decembra 2022 francúzsky miliardár a podnikateľ Bernard Arnault, ktorý stojí na čele luxusného koncernu LVMH, a jeho manželka Helene prichádzajú na štátnu večeru pri príležitosti návštevy francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona v Bielom dome vo Washingtone. Šéf Twitteru a Tesly Elon Musk už nie je najbohatším človekom na svete, v poradí superboháčov klesol na druhé miesto. V rebríčkoch Bloomberg Billionaires a poradí zostavovanom časopisom For
Neprehliadnite

Ako najhodnotnejšia európska firma dobýja svet. Predstavujeme luxus od LVMH