Dozorná rada sa v utorok prihlásila k svojmu rozhodnutiu z 11. mája, ktorým odobrila konanie vedenia firmy počas uplynulého roku, zároveň však skúma možnosti vymáhania náhrady škôd od súčasných aj bývalých členov najvyššieho manažmentu, povedal H. Pötsch na valnom zhromaždení akcionárov.
Nemecká prokuratúra v pondelok informovala, že bývalý šéf skupiny Volkswagen Martin Winterkorn a ďalší nemenovaný vysoký manažér sú terčom vyšetrovania pre podozrenie, že investorov včas neinformovali o možných dopadoch škandálu s falšovaním emisných testov.
Nové vyšetrovanie sa opiera o „postačujúce reálne signály", že povinnosť informovať akcionárov o možných finančných dopadoch škandálu firme vznikla ešte pred 22. septembrom 2015, kedy Volkswagen prvýkrát verejne pripustil možnosť pochybenia, konštatovala prokuratúra v meste Braunschweig.
Pre podozrenie z účasti na podvodoch súvisiacich s emisným škandálom už prokuratúra v Braunschweigu vyšetruje 17 bývalých zamestnancov koncernu vrátane členov nižšieho manažmentu. Podnet na začatie vyšetrovania dal federálny úrad dohľadu nad finančnými trhmi.
V septembri minulého roka nemecký koncern Volkswagen priznal, že do svojich vozidiel inštaloval softvér umožňujúci zatajiť skutočné množstvo vypúšťaných emisií. Neskôr nemecká automobilka oznámila, že tento softvér maskujúci skutočné množstvá emisií môže mať približne 11 miliónov áut vo svete.