Voľby by začiatkom roka vyhral Smer-SD s podporou 17,9 percenta. Nasledovala by strana Hlas-SD s podporou 15,6 percenta a Sme rodina s 10,9 percenta. Vyplýva to z volebného modelu agentúry Median SK.

Do parlamentu by sa dostalo aj Progresívne Slovensko s podporou 9,6 percenta voličov. Hnutie OĽaNO by získalo 8,7 percenta, SaS 7,8 percenta a KDH 6,4 percenta hlasov.

Pred bránami parlamentu by skončili strany Republika (4,5 percenta) a Aliancia (4 percentá). SNS a Za ľudí by získali zhodne po 2,6 percenta hlasov. ĽSNS by malo 2,4 percenta. Podporu 1,8 percenta voličov by mala Dobrá voľba a Modrá koalícia.

Ochotu zúčastniť sa na hypotetických parlamentných voľbách deklarovalo 60 percent opýtaných. Úplne istých svojou voľbou si je len mierne viac ako polovica tých, ktorí deklarujú účasť.

Najdôveryhodnejším politikom je podľa prieskumu prezidentka Zuzana Čaputová, ktorej deklaruje podporu 37 percent opýtaných. Nasledujú poslanci Národnej rady SR Peter Pellegrini, Robert Fico a predseda parlamentu Boris Kollár.

Prieskum realizovali na vzorke 1 029 respondentov od 9. januára do 5. februára.

Ďalšie dôležité správy

Na snímke zľava podpredsedovia Smer-SD Ľuboš Blaha, Ladislav Kamenický, predseda strany Smer-SD Robert Fico a podpredseda Smer-SD Richard Takáč počas tlačovej konferencie k výsledkom referenda 22. januára 2023 v Bratislave. Štátna volebná komisia potvrdila neplatnosť sobotného (21. 1.) referenda o zmene Ústavy SR. Zúčastnilo sa na ňom 27,25 percenta voličov. Na platnosť referenda je potrebná viac ako 50-percentná účasť. FOTO TASR - Jakub Kotian
Neprehliadnite

Pellegrini má ambíciu po voľbách vytvoriť vládu s liberálnymi stranami, myslí si Smer-SD