„Pomalé kone“ na Apple TV+

Televízny seriál „Pomalé kone“ je presne podľa Gatesovho gusta. „Som blázon do príbehov o špiónoch,“ vysvetlil. Predlohou seriálu bola séria románov od autora Micka Herrona. Jeho hlavnými postavami sú členovia britskej bezpečnostnej agentúry MI5, ktorí sú odhodlaní verne slúžiť krajine aj napriek tomu, že sú zavretí v kanceláriách, kde ich kariéry stagnujú.

Gatesa obzvlášť zaujala postava Jacksona Lamba, ktorého stvárnil Gary Oldman. Podľa neho ide o úplný opak Jamesa Bonda. Miliardár si seriál na blogu nevedel vynachváliť a považuje ho za jedno z najlepších špionážnych diel, aké kedy videl.

„Prekrásne nové slová“ od Sala Khana

Sal Khan je generálny riaditeľ a zakladateľ neziskovej organizácie Khan Academy. V knihe vysvetľuje, ako a prečo dokáže umelá inteligencia zmeniť systémy vzdelávania k lepšiemu. Podľa neho má AI potenciál „odstrániť medzeru vo vzdelávaní“ tým, že pomôže prepracovaným učiteľom a zabezpečí lacné doučovanie prispôsobené potrebám jednotlivých študentov.

Gates poskytol Khan Academy 1,5 milióna dolárov prostredníctvom grantu od Nadácie Billa a Melindy Gatesovcov v roku 2010. Po prečítaní knihy s Khanom súhlasí, že AI má potenciál zmeniť spôsob, akým dnes prebieha výučba.

„Ako spoznať človeka“ od Davida Brooksa

Brooks v knihe ponúka tipy, ako sa stať „hlasným“ poslucháčom. Podľa Gatesa v nej možno nájsť návod na zdokonalenie konverzačných schopností, ale aj plán, ako žiť o čosi ľudskejšie. „Je to povinné čítanie pre každého, kto chce prehĺbiť svoje vzťahy a rozšíriť si perspektívy,“ dodal. Brooks sa zameriava na koncept zlepšovania vzťahov. Práve preto dokáže jeho kniha po prečítaní urobiť z čitateľa lepšieho priateľa, kolegu i občana, vysvetlil Gates.

Ďalšie dôležité správy

Nvidia.
Neprehliadnite

Trojica spisovateľov žaluje Nvidiu. Bez povolenia využívala ich knihy na trénovanie AI