Podľa R. Rašiho Slovákov žijúcich a pracujúcich v zahraničí láka domov najmä návrat za rodinou. Pripustil, že do Londýna spolu so zástupcami firiem cestovali s očakávaniami, ale aj s viacerými otáznikmi.
V Spojenom kráľovstve sa zamerali predovšetkým na Slovákov, ktorí pracujú v IT oblasti a v sektore zdieľaných služieb. Práve takíto ľudia podľa jeho slov na slovenskom pracovnom trhu chýbajú, ich nedostatok odhadol na zhruba 10-tisíc .
„Prvé dojmy sú veľmi pozitívne. Milo ma prekvapilo, že mzda nie je rozhodujúci faktor. Ľudia sa chcú vrátiť k svojim rodinám,“ povedal R. Raši. Zároveň pripustil, že mzda na Slovensku je po odrátaní nákladov vo Veľkej Británii takmer porovnateľná.
„Myslím si, že tento prvý pilotný projekt bude úspešný,“ povedal R. Raši. „Verím, že sme urobili projekt, ktorý budú môcť využiť aj iné ministerstvá a sektory,“ povedal s tým, že verí, že sa na Slovensko podarí pritiahnuť čo najviac občanov, ktorí odišli pracovať do zahraničia.
„My ako zamestnávatelia hodnotíme túto prvú akciu pozitívne. Mali sme pohovory s vyše 60 záujemcami o prácu na Slovensku,“ povedal prvý viceprezident IT Asociácie Slovenska Mário Lelovský. Ako priznal, zamestnávatelia boli prekvapení najmä tým, že na pohovor prišlo množstvo kvalitných ľudí.
Zároveň doplnil, že Slováci, ktorí pracujú v Británii, sú typom ľudí, ktorý vie tvrdo pracovať. „Zažili si náročné pracovné podmienky, prežili ich a práve takýto typ ľudí slovenských zamestnávateľov najviac oslovil,“ uzavrel M. Lelovský.