Milióny kusov tejto knihy – podľa niektorých odhadov 150 miliónov alebo viac – sa totiž ročne vytlačia práve v Číne. Kritici navrhovaných colných sadzieb tvrdia, že Biblia sa tak stane pre zákazníkov drahšou a uškodí to aj evanjelizačnému úsiliu kresťanských organizácii, ktoré Bibliu rozdávajú.
Riaditeľ úseku náboženskej literatúry vo vydavateľstve HarperCollins Mark Schoenwald dúfa, že Trumpova administratíva nemieni uvaliť „daň z Biblie“ na spotrebiteľov a náboženské organizácie.
Hovorkyňa HarperCollins vyhlásila, že podľa odhadov sa v USA predá ročne 20 miliónov kusov Svätého písma. Navrhovaná 25-percentná colná tarifa by sa vzťahovala na všetky druhy kníh, ale kritici tvrdia, že by to neprimerane poškodilo predovšetkým Bibliu a publikácie pre deti. S oboma skupinami totiž súvisia špecifické tlačiarenské požiadavky, na ktoré sú čínske spoločnosti pripravené, zatiaľ čo domáce nie.
Šéf evanjelikálneho združenia kresťanských nakladateľov (ECPA) Stan Jantz uviedol, že v Číne sa produkuje vyše polovica celosvetového nákladu Biblie. Uvalenie Trumpovho cla podľa neho poškodí záujmy organizácií, ktoré rozdávajú Bibliu a zároveň to sťaží podmienky vydavateľstiev, ktoré chcú Bibliu predávať za prijateľnú sumu. „Historické knihy sú tradične oslobodené od cla,“ dodal S. Jantz.