Ukrajina a ďalšie európske krajiny majú potenciál nakupovať skvapalnený zemný plyn (LNG) z USA a skladovať ho. Čo by mohlo posilniť energetickú bezpečnosť Európy, keďže tranzit plynu z Ruska sa skončí, vyhlásil ukrajinský minister zahraničných vecí Andrij Sybiha.

Kyjev disponuje veľkými podzemnými zásobníkmi plynu, najmä na západe. Sybiha doplnil, že Ukrajina by mohla nakupovať a uskladňovať aj LNG patriaci iným európskym krajinám.

Ďalšie dôležité správy

WA 19 Kyjev - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj počas stretnutia s fínskou ministerkou zahraničných vecí Elinou Valtonenovou (nie je na snímke) v Kyjeve v stredu 8. januára 2025. FOTO TASR/AP 

Ukrainian President Volodymyr Zelenskyy speaks during his meeting with Finland's Foreign Minister Elina Valtonen in Kyiv, Ukraine, Wednesday, Jan. 8, 2025. (AP Photo/Efrem Lukatsky)
Neprehliadnite

Ukrajina môže prepravovať azerbajdžanský plyn do Európy, tvrdí Zelenskyj