Realitný magnát, ktorý počas kampane opakovane upozorňoval na svoj rozsiahly majetok a na fakt, že kampaň financuje z vlastných zdrojov, dlhodobo čelí výzve, aby zverejnil daňové priznanie. D. Trump to však odmieta s tým, že do výšky daní, aké platí, nikomu nič nie je.

„Vybudoval som neuveriteľnú spoločnosť a nahromadil som jeden z najúžasnejších súborov realitných aktív, z ktorých mnoho je radených medzi najlepšie a najviac ikonické reality na svete," uviedol D. Trump vo vyhlásení.

Americkí prezidentskí kandidáti dobrovoľne zverejňujú svoje daňové priznania už desiatky rokov. Urobili tak Trumpovi republikánski rivali, ktorí medzitým zo súboja o stranícku nomináciu odstúpili, ale aj uchádzači o demokratickú nomináciu Hillary Clintonová a Bernie Sanders.

D. Trump v rozhovore poskytnutom agentúre Reuters poodhalil aj niektoré ďalšie kroky, ktoré by urobil v zahraničnej politike v prípadne svojho zvolenia. Otvorený je napríklad osobnému stretnutiu so severokórejským diktátorom Kim Čong-unom kvôli rokovaniam o zastavení jadrového programu jeho krajiny.

„Nemal by som problém s ním hovoriť," uviedol D. Trump. „Zároveň by som zatlačil silno na Čínu, pretože máme nad Čínou ohromnú hospodársku moc," dodal. Čína je hlavným spojencom izolovaného režimu v severnej časti Kórejského polostrova. Rokovania o jeho jadrovom programe sa prakticky zastavili v roku 2008.

Poradca demokratickej uchádzačky o kreslo v Bielom dome Hillary Clintonovej pre zahraničnú politiku Jake Sullivan v reakcii na výrok uviedol, že Trump trpí „bizarnou fascináciou zahraničnými silákmi", akými sú Kim Čong-un alebo ruský prezident Vladimir Putin, zatiaľ čo uráža najbližších amerických spojencov. „Jeho poňatie zahraničnej politiky nikomu inému nedáva zmysel," povedal J. Sullivan.